حجت الاسلام رییسی: شکوفایی ظرفیت‌های کرمان برای کشور تولید قدرت می‌کند

کرمان - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: استان کرمان به عنوان استانی با ظرفیت‌های کشاورزی، معدن و گردشگری، می‌تواند محور قرار گیرد و با ایجاد زمینه اشتغال و افزایش تولیدات، برای کشور تولید قدرت کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی عصر سه شنبه در گفت و گوی ویژه تلویزیونی با مردم کرمان افزود: قدرت ما محدود به نظامی نیست و اقتصاد نیز برای کشور تولید قدرت می کند.

وی اظهار داشت: در این خصوص تغییر نرخ دلار نباید زندگی مردم را تکان دهد، گوشت و مرغ نباید کالایی لوکس در زندگی مردم باشد و متاسفانه خانوارهای کم درآمد به خاطر وضعیت اقتصادی کشور، گاهی به آن دسترسی ندارند.

سفره مردم باید بزرگ شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  گفت: باید سفره مردم گسترده شود، قرار بود ضمن رشد ارزش پول ملی و پاسپورت ایرانی، اقتصاد رونق گیرد و مردم به حدی برسند که دیگر نیاز به یارانه نداشته باشند.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه ارزش ۴۵ هزار تومان یارانه افت کرده است یادآور شد: مردم به این یارانه نیاز دارند و باید ظرفیت های کشور و اقتصاد کشور را عادلانه کرد که با وجود برنامه‌ها مردم مزه شیرین عدالت را بچشند.

وی عنوان کرد: اگر کسی زبان حقوقی نداشت، باید بتواند حق خود را محاکم قضایی بگیرد و دادگستری باید حق مظلوم را بگیرد که مردم مزه عدالت را باید در اجرا بچشند.

سرمایه نیروی انسانی، معادن و کشاورزی کرمان شکوفا می‌شود

حجت الاسلام رییسی در بخش دیگری از سخنانش با درود به روح بلند حاج قاسم و شهدا، ایثارگران و جانبازان استان کرمان افزود: در چهلمین روز شهادت حاج قاسم به این استان آمده‌ام و پس از آن کرونا مجال حضور دوباره را  نداد .

وی ادامه داد: نخستین موضوع استان کرمان وجود نیروی تحصیل کرده دختر و پسر آماده به‌کار کرمانی است که باید از آن بهره ببریم.

حجت الاسلام ابراز داشت: مردمان فرهیخته استان کرمان باوجود داشتن ذخایر خدادادی معادن و گستردگی محصولات معدنی و زبانزد عام و خاص بودن در کشاورزی بویزه تولید پسته  و در خاورمیانه به عنوان مرکز تولید این محصول محسوب می شود که می‌تواند صادرات حرکت ارزشمند استان باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران افزود: کرمان به‌عنوان استانی آفتابی، مرکز تولید انرژی خورشیدی و محصولات خرما در صورت سازماندهی می‌تواند بسیار ارزشمند برای استان باشد.

کشاورزی کرمان در گرو مدیریت آب است

وی تصریح کرد: اگر در استان کرمان آب مدیریت نشود، شاهد این محصولات کشاورزی نخواهیم بود که ارتقای این بخش در گرو مدیریت آب است.

حجت الاسلام رییسی افزود: عقیده ما در کشور مدیریت صحیح آب و رونق کشاورزی است که این فرایند در استان کرمان نیز باید صورت گیرد که آن را  طی کنیم و بسیار مهم و اساسی است.

وی با تاکید بر اینکه در کرمان معادن مس، زغال‌سنگ، کرومیت و تیتانیوم و کشاورزی حرف نخست را می زند گفت: جذب سرمایه گذاری در استان خوب بوده اما تناسبی با فقر این استان ندارد.

معادن و کشاورزی کرمان تناسبی با فقر ندارد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه فقر مطلق و پوشش‌های نهادهای حمایتی نباید در استان کرمان وجود داشته باشد اضافه کرد: ضمن اینکه وجود زمینه کشاورزی و معادن تناسبی با بیکاری ندارد که باید وضعیت این استان متفاوت شود.

وی تاکید کرد: صنایع دستی و صنایع قدیمی استان روز به روز باید رونق یابد که این حوزه می‌تواند زمینه اشتغالزایی در استان کرمان و ارتقای ارزش افزوده برای مردم داشته باشد.

توسعه گردشگری کرمان دنیا را با فرهنگ ایرانی اسلامی آشنا می‌کند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آثار استان کرمان در فهرست میراث جهانی به عنوان استانی تمدن ساز به میزان بالا ثبت شده است اما به تناسب این موارد ثبتی ، گردشگری استان فعال نیست.

وی خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری استان کرمان می‌تواند علاوه بر اشتغالزایی دنیا را با جلوه های فرهنگ ایرانی و اسلامی آشنا کند.

بستر صادرات ۲ برابری در کرمان وجود دارد

حجت الاسلام رییسی افزود: ۶ منطقه ویژه اقتصادی در استان کرمان وجود دارد که برخی از آنان فعال نیستند و اگر این مناطق در کشور فعال شوند ضمن افزایش سرانه اشتغالزایی، بیکاری را کاهش و زمینه تولیدات و صادرات را فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: به سمت ۲ یا چند برابر کردن صادرات غیرنفتی می‌رویم که بستر آن در منطقه استان کرمان وجود دارد که باید حداقل ۲ برابر شود و میزان ۲۰ میلیارد دلار باید به ۵۰ میلیارد دلار برسد.

تاکید بر تقویت بزرگراه های استان کرمان 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما باید برای استان پرظرفیت کرمان ساخت بزرگراه هایی را در راستای تقویت زیرساخت های استان پیگیری کنیم زیرا  ساخت آزاد راه ها به امنیت مردم، امنیت حمل و نقل جاده ای و نقل و انتقال کالا کمک کند و این بسیار امر مهمی است.

حجت الاسلام رییسی به موقعیت ترانزیتی استان کرمان و همجواری آن با هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت : تقویت آزادراهها و بزرگ راهها در این استان در کنار معادن غنی و کشاورزی مطلوب و ارزاور  آن می تواند در شکوفایی اقتصاد و معیشت مردم این استان و تقویت بنیه اقتصادی کشور موثر واقع شود .

وی تصریح کرد: ما امید آن را داریم که با همت شما مردم استان کرمان و مردم دیار کریمان حماسه رقم بخورد و هیچکدام از مردم کرمان در روز انتخابات در خانه نمانند و حتما بیایند و رای خودشان را بدهند.

حجت الا سلام رییسی تاکید کرد: دولتی که شکل می گیرد، اگر پشتوانه بیشتری داشته باشد، گره گشایی بیشتری از مردم می کند.

وی ادامه داد: شما با روحیات و کار من به عنوان طلبه خدمتگزار آشنا هستید، دنبال دولت کارآمدی هستیم که دغدغه مردم نسبت به فقر، بیکاری و تبعیض را حل کند و مبارزه با فساد، تبعیض و بیکاری و ایجاد اشتغال از مسائلی است که در کشور می تواند شکل بگیرد.

۴۰درصد ظرفیت تولید در کشور خالی است

حجت الاسلام رییسی تاکید کرد: ما معتقدیم ۴۰ درصد از ظرفیت تولید کشور خالی است و این ظرفیت باید به کار بیاید تا مشکلات مردم حل شود و در استان کرمان و استان های کشور زمینه برای این فعالیت کاملا وجود دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم عزیز استان کرمان که مثل همیشه محبت نسبت به انقلاب و ارزش ها دارند در انتخابات شرکت کنند، زمینه های موجود در استان کرمان و مدیریت کارآمد که می تواند این استان را بالنده کند در جایگاه شایسته و بایسته قرار دهد و سفره مردم را پر رونق کند.

نامزد سیردهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اشتغال برای بیکاران با استفاده از ظرفیت های معادن کرمان گفت: مثل آنچه در گل گهر و معادن انجام می شود می توانیم صادارت غیر نفتی را به کشورهای همسایه افزایش دهیم و این امکان پذیر است.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸خرداد ماه جاری بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha