۲هزار و ۷۶۸مستمری بگیر کرمانشاهی از طرح همسان‌سازی حقوق برخوردار شدند

کرمانشاه –ایرنا - مدیر صندوق اجتماعی بیمه روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران، از افزایش ۲۵ درصدی مستمری بیمه‌شدگان این صندوق خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۷۸۶مستمری بگیر در استان از مزایای این طرح بهره‌مند شدند.

«محسن رشیدی‌اقدام» اقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، تعداد بیمه شدگان این صندوق در استان را ۹۰ هزار خانوار عنوان کرد و افزود: ۲ هزار و ۷۸۶مستمری بگیر در استان از مزایای این طرح بهره مند شده اند.

مدیر صندوق اجتماعی بیمه روستاییان و عشایر استان کرمانشاه تصریح کرد: ما به تفاوت افزایش ۲۵ درصدی مستمری فروردین و اردیبهشت ماه همزمان با مستمری خرداد سال جاری به حساب مستمری بگیران واریز خواهد شد.

او گفت: دریافتی افراد بیمه شده که در سالهای دور بازنشسته و مستمری بگیر شده اند، افزایش قابل توجه ای داشته است ولی دریافتی افرادی که اخیرا بازنشسته شده اند درصد کمتری افزایش یافته است.

وی یادآور شد، از ابتدای  امسال تاکنون ۲ هزار و ۴۹ بیمه شده جدید عضو صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان کرمانشاه شده اند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha