‌قدردانی سفیر از حضور پرشور ایرانیان مقیم چین در انتخابات ریاست جمهوری

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین از حضور و مشارکت پرشور ایرانیان مقیم چین در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در این کشور قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، محمد کشاورز زاده شامگاه جمعه به وقت محلی از پایان رای گیری سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران در چین خبر داد و گفت: نتیجه انتخابات بعد از شمارش آرا با حضور نمایندگان هیات اجرایی و شورای نگهبان از طریق بخش کنسولی وزارت امور خارجه به ستاد انتخابات وزارت کشور ارسال می شود.

رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در چین در چهار حوزه انتخابیه پکن، شانگهای،  گوانگجو و هنگ کنگ از ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی آغاز و تا ساعت ۶ عصر ادامه داشت.

ایرانیان مقیم چین با ارائه گذرنامه و یا شناسنامه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن و سرکنسولگری کشورمان در شانگهای، گوانگجو و پکن در انتخابات شرکت کردند.

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار شامل ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن واجد شرایط رای دادن هستند.

همچنین یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر از رای دهندگان، رای اولی واجد شرایط شامل ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر زن هستند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور و دو انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه های انتخابیه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha