۳۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84375827
۰ نفر

برچسب‌ها

کاراکاس: آمریکا در کمین نفت ونزوئلاست

تهران- ایرنا- مقامات کاراکاس با انتقاد شدید از تحریم های ظالمانه آمریکا و هشدار نسبت به قصد سلطه واشنگتن بر نفت و گاز ونزوئلا، از سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در پروژه نفتی این کشور دعوت کردند.

به گزارش یکشنبه ایرنا از شبکه تله سور، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در گفت وگو با خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ،  ضمن انتقاد شدید از تحریم های ظالمانه واشنگتن که از آنها با عنوان «کشتار اقتصادی» یاد کرد، از سرمایه گذاران خارجی دعوت کرد در برنامه توسعه تولید نفت ونزوئلا براساس قانون ضد تحریم سرمایه گذاری کنند.

رئیس جمهوری ونزوئلا با ارائه راهکارهای نفتی کشور، اطمینان داد که کاراکاس شرایط توسعه سرمایه گذاری های خارجی را ازطریق قانون ضد تحریم تضمین می کند.

مادورو با اشاره به همکاری های موثر ونزوئلا با چین، روسیه، ایران، ترکیه و کشورهای آمریکای لاتین خاطرنشان کرد: آمریکا با اعمال تحریم های غیرقانونی، به دنبال سلطه بر ونزوئلاست. اما جهان فراتر از غرب است. در قرن چندقطبی ۲۱ نمی توان با این تفکر که تنها یک کشور حاکم بر جهان باشد، زندگی کرد. با این همه، ما در کنار روابط با دیگر کشورهای جهان، به دنبال ایجاد روابط با طبقه نخبگان و جنبش های اجتماعی آمریکایی هستیم.

رئیس دولت کاراکاس همچنین تاکید کرد که ونزوئلا با طراحی پروژه اقتصادی مشخصی با عنوان پروژه ملی سیمون بولیوار و طرح میهنی پنج ساله، در میان دیگر اهداف به دنبال پیشبرد برنامه تولید خود برآمده است.  

ارئاسا: آمریکا قصد سلطه بر نفت و گاز این کشور است

وزیر امور خارجه ونزوئلا با حضور در مجمع دیپلماسی آنتالیای ترکیه با انتقاد از اقدامات دولت آمریکا، اعلام کرد: واشنگتن با اعمال تحریم های یکجانبه و قهرآمیز، قصد به زانو درآوردن مردم ونزوئلا و سلطه بر نفت و گاز کاراکاس است.

کاراکاس: آمریکا در کمین نفت ونزوئلاست

«خورخه ارئاسا» ضمن برشمردن برخی از اقدامات سلطه طلبانه و جنگ افروزی های واشنگتن تصریح کرد: مهم نیست که چه کسی در رأس دولت آمریکا باشد. آنها ممکن است تاکتیک ها را تغییر دهند، اما راهبردها تغییری نمی کنند. چرا حمله به عراق، لیبی، سوریه و کودتای بولیوی رخ داد؟

رئیس دیپلماسی ونزوئلا با شرکت در مجمع دیپلماسی آنتالیا که با هدف تبادل نظر درباره بحران ها و فرصت های پیش روی جهان در ترکیه برگزار می شود، تاکید کرد: واشنگتن به دنبال از پا درآوردن مردم ونزوئلا و به دست گرفتن کنترل نفت و گاز و منابع طبیعی این کشور است.

با این وجود، ارئاسا با هدف ارائه راه حل برای معضلات منابع انرژی و سبک زندگی جهانی گفت: ونزوئلا ضامن انرژی برای مردم قاره آمریکا ازجمله ایالات متحده است. مدل سرمایه داری نیز نیازمند این منابع است.

با وجود توافق اوپک پلاس بر افزایش نفت، اگرچه بدلیل تحریم‌های آمریکا، ونزوئلا و ایران ازحق قانونی خود برای افزایش سطح تولید نفت محروم شده‌اند، اما نتایج مطالعات نشان می‌دهد که آثار ویرانگر تحریم‌ها علاوه بر این دو کشور، سایر کشورهای جهان را نیز متاثر خواهد کرد.

برگزاری مجمع دیپلماسی آنتالیا در ترکیه فرصتی را برای حضور و رایزنی مقامات عالیرتبه و وزیران امور خارجه کشور های مختلف جهان خلق کرد؛  وزیران امور خارجه کاراکاس-تهران در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا با یکدیگر دیدار کردند و به بررسی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دوطرف پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha