کمبود آب آشامیدنی ۶ روستای تایباد برطرف شد

مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب تایباد گفت: مشکل کمبود آب آشامیدنی ۶ روستا در بخش‌های مرکزی و میان‌ولایت این شهرستان مرزی خراسان رضوی برطرف شد.

محمد امین باباغیبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اجرای یک پروژه آبرسانی مشکل تامین آب آشامیدنی روستاهای "پساوه، آبقه، قلعه نو آبقه، استای، حسینی و سوران" برطرف شده است که برای اجرای آن بیش از یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال با مشارکت اهالی این روستاها و همت مدیران، کارشناسان و متخصصان صنعت آب و فاضلاب این شهرستان هزینه شده است.

وی ادامه داد: در اجرای این پروژه علاوه بر اصلاح ۵۰۰ متر شبکه فرسوده، مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ، حفر چاهک ۶ متری و تجهیز آن و ساخت یک ایستگاه پمپاژ مجزا انجام شده که ۲ هزار و ۵۹۹ خانوار در قالب ۹ هزار و ۷۵۱ نفر از اهالی شیعه و اهل سنت این مناطق از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی برخوردار شده اند.

مدیر امور آب و فاضلاب تایباد گفت: با این اقدام در حال حاضر دریافتی آب شرب این ۶ روستا نسبت به گذشته هفت لیتر بر ثانیه اضافه شده است.

وی افزود: پروژه اصلاح شبکه فرسوده شهر «مشهد ریزه» و انتقال آب چاه آن به مخزن ۲ هزار متر مکعبی این شهر از مهمترین پروژه های نیمه تمام این شهرستان است که برای تکمیل و بهره برداری نهایی از این ۲ پروژه افزون بر ۶ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

باباغیبی ادامه داد: هم اینک ۲۰ درصد خطوط توزیع آب شرب روستایی این شهرستان فرسوده و نیازمند اصلاح و بازسازی است.

وی از پایان حفر چاه شهر کاریز تایباد نیز خبر داد و گفت: برای حفر یک حلقه چاه این شهر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است که در آینده ای نزدیک در مدار مصرف قرار می گیرد که این پروژه یکی از مهمترین مطالبات چندین ساله مردم شیعه و اهل سنت این شهر بود.

باباغیبی اضافه کرد: امور آب و فاضلاب تایباد هم اکنون ۳۹ هزار و ۴۹۷ مشترک شهری و روستایی دارد که این مشترکان بابت آب مصرفی خود بیش از ۲۵ میلیارد ریال بدهی معوقه دارند.

شبکه آب شرب روستایی تایباد ۴۰۰ کیلومتر شبکه توزیع دارد.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد متشکل از ۲ بخش مرکزی و میان ولایت با ۳۸ روستا در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha