میزان مشارکت مردم فارس در انتخابات ۴۸ درصد اعلام شد

شیراز- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان فارس با رد برخی آمار منتشر شده درباره میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات جمعه ۲۸ خردادماه جاری، رقم واقعی مشارکت انتخاباتی در این استان را ۴۸ درصد بیان کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس روز دوشنبه در مطلب ارسالی خود از قول سید احمد احمدی‌زاده افزود: بعضی آمارها درخصوص میزان مشارکت استان در انتخابات نادرست است و بر اساس آمارهای رسمی ستاد انتخابات استان فارس میزان مشارکت مردم شریف استان در انتخابات ۴۸ درصد بوده است.
وی ادامه داد:‌ هیچ یک از آمار دیگری که در بعضی رسانه‌ها مطرح شده صحت ندارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس همچنین گفت:  به مردم فهیم و بزرگوار استان فارس به جهت حضور عزتمندانه در آزمون سرنوشت ساز انتخابات تبریک می‌گویم، مشارکت سیاسی آنها در تعیین سرنوشت خودشان بیانگر درک و بینش عمیق آنها است.
در این گزارش، آمار دقیق شرکت کنندگان در انتخابات اعلام نشده و تلاش‌های خبرنگاران برای دسترسی به این آمار تاکنون منجر به نتیجه نشده است.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه ۲۸ خردادماه در سه هزار و ۸۴۴ شعبه اخذ رأی در استان فارس همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
پیش از این، رئیس ستاد انتخابات استان فارس اعلام کرده بود که افزون بر سه میلیون و ۵۸۴ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات استان هستند که از این تعداد، ۸۰ هزار و ۴۳ نفر رای اولی هستند.
محمدرضا امیری فرماندار شهرستان شیراز نیز روز یکشنبه سی‌ام خردادماه ۱۴۰۰ گفت: تعداد کل واجدین شرایط رای دادن در این شهرستان یک میلیون و ۳۶۴ هزار نفر بود که از این تعداد، ۴۳۳ هزار و ۱۷۱ نفر در انتخابات شرکت کردند که حدود ۳۲ درصد کل رای دهندگان شیراز بودند.
گفته شده است که شهرستان سپیدان با ثبت مشارکت انتخاباتی ۹۴ درصدی، بالاترین آمار مشارکت در استان فارس را داشته است.
آمار تجمیعی آرای نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در استان فارس تا لحظه انتشار این خبر اعلام نشده است.
این آمار در شیراز ، مرکز استان روز یکشنبه اعلام شد. فرماندار شیراز گفت: تعداد کل برگ رای‌های اخذ شده انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان، ۴۳۳ هزار و ۱۷۱ رای است و تعداد رأی‌های صحیح ۳۸۳ هزار و ۳۳۸ رای بوده است.
امیری ادامه داد: سید ابراهیم رییسی ۲۹۰ هزار و ۴۲۶ رای ،محسن رضایی ۳۸ هزار و ۸۱۰ رای ،عبدالناصر همتی ۳۶ هزار و ۶۶ رای و سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۱۸ هزار و ۱۶ رای کسب کردند.
نتیجه نهایی انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز نیز تاکنون اعلام نشده است. روز یکشنبه، نتیجه شمارش آرا در حدود ۹۰ درصد صندوق های اخذ رأی شامل اسامی ۲۶ نفر که  حائز بیشترین آرا شدند، اعلام شد.
فرماندار شهرستان شیراز درباره دلیل عدم اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر شیراز گفته است: رای گیری جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به دلیل ازدحام و استقبال چشمگیر در ساعات اولیه باعث کندی شبکه شد و به این دلیل رای گیری به شکل دستی انجام شد با وجود اینکه انتخابات شورای شهر شیراز تمام الکترونیکی بود.
امیری گفت: ‌به دلیل اختلال ایجاد شده، روند اعلام نتیجه کمی با تاخیر مواجه شده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha