تعیین تکلیف تدریجی سه انتخابات

تهران- ایرنا- با گذر از تب و تاب نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، نتایج شمارش آرای دیگر انتخابات در حوزه‌های مختلف به تدریج اعلام می‌شود. در این میان، مسائل مرتبط با انتخابات شوراهای شهر و روستا بیشترین اخبار را به خود اختصاص داده است.

روز ۲۸ خردادماه، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار و یک روز بعد نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد. به تدریج نتایج دیگر انتخابات در استان‌ها و شهرهای مختلف هم اعلام می‌شود.

این گزارش آخرین اخبار در خصوص انتخابات اخیر را به صورت جمع‌بندی ارائه می‌کند. تازه‌ترین اخبار در مورد تحولات و رویدادهای مرتبط با انتخابات و نتایج آن و آخرین مواضع نهادهای مسئول در این امر و تشکل‌های سیاسی را در این گزارش می‌خوانیم.

آخرین مواضع نهادها در ارتباط با انتخابات

*اعلام آرای اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر تهران

اسامی منتخبان انتخابات شورای شهرپایتخت اعلام شد. «شکرالله حسن‌بیگی» رئیس ستاد انتخابات استان تهران در مورد اعضای شورای شهر تهران اظهار داشت: طبق قانون، اعضای شورای شهر تهران شامل ۲۱ نفر اعضای اصلی و ۱۱ نفر علی‌البدل است.

وی با اشاره به اسامی افراد برگزیده برای شورای شهر تهران، افزود: بر اساس بیشترین آراء کسب‌شده اعضای اصلی شورای شهر تهران عبارتند از: مهدی چمران با ۴۷۶۲۸۲ رای، پرویز سروری با ۳۶۲۹۲۰ رای، نرجس سلیمانی ۳۵۶۷۰۹ رای، حبیب کاشانی ۳۲۶۱۳۲ رای، محمد آخوندی با ۳۲۵۸۵۷ رای، ناصر امانی با ۳۱۴۷۰۷ رای، مهدی پیرهادی با ۳۱۲۸۱۵ رای، مهدی بابائی با ۳۰۹۵۶۹ رای، سیدجعفر تشکری هاشمی با ۲۹۹۷۴۶ رای، سید احمد علوی با ۲۹۷۱۶۸ رای، مهدی اقراریان با ۲۹۶۹۴۰ رای، مهدی عباسی با ۲۹۶۴۶۳ رای، علیرضا نادعلی شهرستانکی با ۲۹۴۷۲۶ رای، احمد صادقی با ۲۹۱۴۷۴ رای، سیدمحمد آقامیری با کد ۱۵۶۵ و با ۲۸۸۴۳۳ رای، میثم مظفر با ۲۸۷۷۸۵ رای، زهرا شمس احسان با ۲۷۹۸۷۰ رای، نرگس معدنی‌پور با ۲۷۶۱۲۶ رای، علی‌اصغر قائمی با ۲۷۴۰۰۴ رای، سوده نجفی با ۲۶۵۶۰۷ رای، جعفر بندی شربیانی با ۲۵۵۸۵۴ رای.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران اسامی اعضای علی‌البدل را هم چنین برشمرد: جعفر فرجی، سید مهدی زری‌باف، حسین قرائی، سیدمحمد آقامیری، اسماعیل احمدی ، مرتضی طلایی ، سیدمرتضی محمودی، مجید حسینی، حامد علامتی، عرفان خسرویان چم پیری، محمد خزاعی فدافن اعضای علی‌البدل شورای اسلامی شهر تهران هستند.

*رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی تهران:  فرصت دو روزه ای برای اعتراض به نتایج انتخابات شوراها پیش بینی شده است

«احمد نادری» اظهار کرد: طبق قانون کلیه کاندیداهای انتخابات شوراها در صورت وجود اعتراض و شکایتی به نتیجه انتخابات می توانند پس از انتشار اولیه اسامی منتخبان، به مدت دو روز اعتراض و شکایات خود را به هیات های اجرایی اعلام کنند.

وی درخصوص نحوه رسیدگی به اعتراضات توضیح داد: باید هیات های اجرایی به همراه هیات های نظارت شهرستان ظرف مدت پنج روز به اعتراض و شکایات رسیدگی و نتیجه را به هیأت نظارت شهرستان اعلام کنند.

*سخنگوی ستاد انتخابات کشور و اعلام نام نمایندگان مجلس در چهار حوزه انتخابی

«سید اسماعیل موسوی» با اعلام نتایج شمارش آرای چهار حوزه انتخابیه اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه انتخابیه میانه، سید مرتضی حسینی با کسب  ۱۲۰۲۹ رای راهی بهارستان شد. ولی الله بیاتی با ۱۱ هزار و ۵۶۳ رای از حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت.

دبیر ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در حوزه انتخابیه بهار و کبودر آهنگ، فتح الله توسلی با کسب ۳۶۲۹۳ و در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه، ابراهیم نجفی اسپیلی با کسب ۱۲ هزار و ۷۰۹ رای، راهی خانه ملت شدند.

براساس این گزارش نتایج انتخابات در دو حوزه باشت  گچساران و تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و رباط کریم هنوز قطعی نشده است.

* اعلام نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشهد، قم و مازندران

سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور، نتیجه انتخابات دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشهد، قم و مازندران را به شرح ذیل اعلام کرد: سیدمحمدرضا مدرسی مصلحی، در حوزه خراسان رضوی با ۱ میلیون و ۵۳ هزار و ۳۸۵ رای، سیدمحمد سعیدی گلپایگانی، در حوزه قم با ۲۶۹ هزار و ۵ رای و سیدصادق پیشنمازی، در حوزه مازندران با ۵۹۱ هزار و ۲۸۱ رای.

* عضو هیات اجرایی مرکزی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: شورای نگهبان چهارشنبه نظر خود درباره آمار وزارت کشور درباره آرا و میزان مشارکت مردم را اعلام می‌کند

«حسینعلی حاجی دلیگانی» روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: در آخرین جلسه هیات اجرایی مرکزی سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری آمار وزارت کشور ارائه و بررسی شد. آمار ارائه شده دارای اشکالاتی بود بر این اساس قرار شد علاوه بر آمار وزارت کشور،  سامانه انتخاباتی شورای نگهبان بررسی و در نهایت نسبت به اختلاف آمار جمع‌بندی شود.

عضو هیات اجرایی مرکزی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: روز چهارشنبه شورای نگهبان نظر خود را درباره آمار اعلام شده از سوی وزارت کشور درباره آرا و میزان مشارکت مردم اعلام خواهد کرد.

آخرین اخبار از تشکل‌های اصلاح‌طلب

*تبریک حزب ندای ایرانیان به رئیس‌جمهوری منتخب

حزب ندای ایرانیان در پی انتخاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس جمهور کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در شرایطی که پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌ها پیش از برگزاری انتخابات، خبر از ناامیدی و حضور حداقلی مردم در انتخابات می‌داد، مشارکت نیمی از مردم ایران در سیزدهمین دوره انتخابات علی رغم حجم بالای انتقادها و دلخوری ها نشان از آن دارد که شهروندان همچنان به تغییر از طریق صندوق‌های رأی امید بسته‌اند و این بار بهبود شرایط کشور، رفع مشکلات معیشتی و کاهش مفاسد اداری و اقتصادی را از رهگذر رأی به حضرت‌عالی جستجو می‌کنند.

در ادامه آمده است:  بی‌گمان از امروز دوران رقابت به سر آمده و فصل خدمت فرارسیده است. ازاین‌رو حزب ندای ایرانیان موفقیت شما در جلب نظر اکثریت ملت عظیم‌الشأن ایران را تبریک گفته آرزو دارد در تحقق برنامه‌ها، وعده‌ها و شعارها موفق و پیروز باشید. امیدواریم دولت جدید قدر این سرمایه مردمی را دانسته و به ‌دور از خط‌کشی‌های سیاسی-جناحی و با عنایت به دیدگاه‌های منتقدان و کارشناسان، به دنبال گره‌گشایی از مشکلات بوده و زمینه‌های رشد و توسعه ایران عزیز را فراهم کند. حزب ندای ایرانیان نیز به عنوان حزبی برآمده از بطن جامعه با بدنه‌ای جوان آماده هر نوع کمک به دولت جنابعالی بوده و در چهار سال آینده، پیشنهادها، انتقادات و نکات سازنده خود را با شما در میان خواهد گذاشت.

*آخرین اخبار از تشکل‌های اصولگرا

*تبریک جامعه اسلامی کارمندان به سیدابراهیم رئیسی

جامعه اسلامی کارمندان در پی پیروزی سیدابراهیم رئیسی در انتخابات بیانیه‌ای صادر کرد. در بیانیه جامعه اسلامی کارمندان چنین آمده است: امید است به فضل خداوند قادر متعال این پیروزی ملت ایران با صحنه های شگفت انگیزی که به وجود آوردند آغاز تحول و تغییر در مدیریت کشورو با حضور مدیران دانشمند، صالح حفیظ و امین و ضدفساد در هیئت دولت جدید و سایر سطوح مدیریتی کشور باشد. کشور عزیزمان ایران از ظرفیت ها و نعمت های مادی، معنوی و انسانی عظیمی برخوردار است که با مدیریت متعهد، متخصص، دلسوز و پاک دست می تواند مشکلات موجود را حل و موجب رشد کشور و رضایت مردم عزیز در ابعاد گوناگون گردد.

در ادامه آمده است: جامعه اسلامی کارمندان کشور برای ایجاد تحول اداری با تمام توان مدیریتی و کارشناسی با جان و دل آماده همکاری و در خدمت دولت جدید مردمی آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی خواهد بود.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha