حزب کارگران برزیل به رییس جمهوری منتخب ایران تبریک گفت

تهران- ایرنا- حزب کارگران برزیل در پیامی پیروزی سید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، حزب کارگران برزیل به عنوان دومین حزب بزرگ سیاسی این کشور و خاستگاه «لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا» رییس جمهور پیشین برزیل، در پیامی رسمی پیروزی سید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.

در متن این پیام آمده است: «ما در ساخت جهان چند قطبی، یکپارچه‌تر مقابل دشواری‌ها و جایی که همه ملت‌ها با احترام به سازمان‌های بین المللی و حقوق بین الملل با یکدیگر برابر هستند،کنار هم خواهیم ماند».

حزب کارگران برزیل به عنوان بزرگترین حزب چپ گرای آمریکای لاتین، بیشترین تعداد نمایندگان را در پارلمان این کشور دارد و در حال حاضر  لولا دا سیلواوا، شناخته شده‌ترین شخصیت این حزب به عنوان اصلی‌ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ برزیل مطرح است. 

لولا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ رییس جمهور برزیل بوده است.

سید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای حائز مقام اول و از سوی ملت ایران امانت‌دار دستگاه اجرایی و به عنوان رییس جمهوری انتخاب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha