۵ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84382988
۰ نفر

برچسب‌ها

آشفتگی آمریکایی ها در مدیریت بحران فلوریدا

تهران- ایرنا- با گذشت سه روز از فروریختن ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه ای در شهر میامی فلوریدا همچنان مقامات آمریکایی در مدیریت این بحران ناتوان بوده و برای سومین روز نیز وضعیت اضطراری در این ایالت برقرار است.

به گزارش ایرنا از نیویورک تایمز، با گذشت روزها از فروریختن ساختمان مسکونی ۴۰ ساله میامی تا کنون کشته شدن چهار نفر تایید شده است و همچنان وضعیت ۱۵۹ نفر مشخص نیست.

در حالیکه تیم نجات و مقامات آتش نشانی شبانه روز در حال جمع آوری آوار و جستجوی برای افراد مفقودی هستند، خانواده های ساکنان برج میامی در بیرون از ساختمان در حال دعا و نیایش برای زنده ماندن خویشاوندان خود هستند.

دولت جو بایدن به رغم اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا هنوز نتوانسته در مشخص کردن علت فروریختن بخشی از ساختمان کاندو اظهار نظر دقیقی انجام دهد و کارشناسان مهندسی و معماری اعلام کرده اند ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا آنچه را که باعث فروریختن این ساختمان شده است را متوجه شوند.

با فروریختن ساختمان کاندو در روز پنجشنبه گذشته بایدن رییس جمهوری امریکا با تایید اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا اعزام کمکهای فدرال را برای تکمیل اقدامات واکنش ایالتی و محلی دستور داد.

در همین رابطه کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: صدور مجوز توسط رییس جمهوری آمریکا به وزارت امنیت داخلی، آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) اجازه می دهد تا همه تلاش های امدادرسانی برای رفع بحران را انجام دهند.

پس از فرو ریختن بخشی از برج مسکونی در نزدیکی میامی در روز پنجشنبه نیروهای امداد و نجات با اعزام به محل حادثه به دنبال جستجوی افراد مفقودی زیر آوار و نجات  افرادی که ممکن است همچنان زنده باشند است.

تا کنون علت سقوط به یکباره ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه که ۴۰ سال پیش ساخته شده بود مشخص نشده است. مقامات محلی می گویند که ساختمان پیش از فروریختن در حال تعمیر سقف بوده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha