زالی: افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون در دستور کار قرار گرفت

تهران - ایرنا - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران افزایش بازدیدهای میدانی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون را ضروری دانست و گفت: با توجه به افزایش تعداد مراکز تجمیعی و شیفت‌های واکسیناسیون، اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه ازدحام غیرضروری مردم انجام می‌شود.

جلسه فوری با محوریت ساماندهی روند واکسیناسیون پایتخت در ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با حضور وبیناری علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران و معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران برگزار شد.

در جلسه فوری واکسیناسیون که در ستاد مقابله با کرونای تهران برگزار شد، نظارت بر ساماندهی هرچه بهتر روند واکسیناسیون و تقویت زیرساخت های نوبت دهی مورد تاکید قرار گرفت.

زالی در این جلسه اظهارداشت: رسیدگی و نظارت بر عملکرد مراکز و شناسایی ظرفیت های موجود برای توسعه زیرساخت های لازم برای واکسیناسیون در تمامی مناطق پایتخت بیش از پیش قوت می گیرد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی با بیان این که ارایه گزارشات روزانه اقدامات واکسیناسیون در استان تهران به سرعت در دستور کار قرار می گیرد، گفت: امیدوارم با تداوم حمایت و پشتیبانی وزیر بهداشت و معاون بهداشت این وزارتخانه، روند واکسیناسیون در نظام سلامت را به فرصتی ستودنی تبدیل کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یادآوری وضعیت خاص استان تهران از لحاظ تراکم و سالمندی جمعیت، حضور بالاترین تعداد بیماران خاص و فعالیت بیشترین مرکز دولتی ارایه دهنده خدمت، خاطرنشان کرد: تقویت اطلاع رسانی از مراکز واکسیناسیون و نحوه ارایه خدمات باید در اولویت باشد.

زالی تاکید کرد: ضمن تشکیل کمیته هماهنگی و رسیدن به یک گفتمان مشترک، سعی در ارتقای کیفیت و بهبود روندها در واکسیناسیون داریم. جلسات کمیته هماهنگی، حتی به صورت غیرحضوری و به صورت جدی دنبال می شود.

در ادامه این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر درخصوص برنامه ریزی برای نوبت دهی و چالش های موجود برای تامین فضای فیزیکی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا، هماهنگی های لازم برای یکپارچگی در تکمیل این روند انجام شد.

به گزارش ایرنا، واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا در کشور مدتی است آغاز شده و هم اکنون دوز دوم این واکسن برای گروه سنی بالای 70 سال با وقفه ای در حال انجام است که به همین دلیل مراکز تجمعی واکسیناسیون با ازدحام جمعیت مواجه شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha