امسال ۶ هزار میلیارد ریال طرح آبرسانی روستایی در گلستان اجرا می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از پیش‌بینی اجرای چندین طرح آبرسانی روستایی با اعتبار ۶ هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال در این استان طی سال جاری خبر داد و گفت که با تکمیل طرح‌های در دست اقدام تحول بزرگی در حوزه آب شرب روستایی گلستان رخ خواهد داد.

بهزاد هرمزی روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از ۱۰ طرح آبرسانی روستایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای انجام طرح‌های آبرسانی روستایی انجام شده و عملیات اجرایی طرح‌ها که بیشتر در نواحی شمالی استان قرار دارد پس از تخصیص اعتبار آغاز خواهد شد.

وی به افتتاح ۱۰ پروژه آبرسانی روستایی گلستان در قالب پویش الف ب ایران اشاره کرد و گفت: برای اجرای این پروژه‌ها شامل تامین یا پایدار سازی آب شرب ۱۰ روستای نواحی شمالی گلستان و حدود هفت کیلومتر خط انتقال و ۷۴ کیلومتر شبکه داخلی به همراه احداث یک مخزن ذخیره و بهسازی چشمه ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان ادامه داد: با افتتاح طرح‌های امروز هشت هزار و ۶۶۶ نفر از مردم ۱۰ روستا در هفت شهرستان گنبدکاووس، گرگان، آزادشهر، کلاله، مراوه تپه، علی آباد کتول، آق قلا از آب شرب سالم برخوردار شدند.

وی همچنین بابیان اینکه امسال گلستان به لحاظ منابع آبی به‌شدت فقیر است و شرایط مناسبی ندارد گفت: خشکسالی سال آبی جاری (مهر ۹۹ تاکنون) طی ۵۰ سال گذشته کم سابقه بوده که برای عبور از شرایط فعلی و گرمای بالای ۴۵ درجه آن نیاز به همراهی همه مشترکان و رعایت الگوی مصرف داریم.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز گفت که هم اکنون ساکنان ۱۵۴ روستای بخش مرکزی و داشلی برون این شهرستان از آب شرب و سالم استفاده می کنند.

عبدالقدیر کریمی از مردم گنبدکاووس خواست در مصرف انرژی برق و آب صرفه جویی کنند تا آب شرب سالم به همه مردم به ویژه مناطق روستایی برسد.

به گفته وی در حال حاضر به ۱۸ روستای گنبدکاووس با تانکر آبرسانی می شود.

هم اکنون ۴۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان در هزار و ۱۷ روستا و آبادی زندگی می کنند.

به گفته هرمزی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان در حال حاضر ۷۲.۷ درصد روستاییان استان از آب شرب بهداشتی استفاده می‌کنند که این رقم در سال ۹۲ حدود ۶۲ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha