معاون رییس جمهوری: ۷۰ هزار قطعه زمین برای ایثارگران کشور تملک شد

مشهد- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: ۷۰ هزار قطعه زمین در سراسر کشور با هدف واگذاری به ایثارگران در تملک این بنیاد قرار گرفته است.

سعید اوحدی روز سه‌شنبه در بازدید از هتل در حال ساخت امام رضا (ع) در مشهد افزود: این قطعات زمین به همراه تسهیلات ساخت در اختیار ایثارگران قرار می گیرد که از این تعداد امروز واگذاری ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی آغاز شد.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات مسکن توسط دولت به ایثارگران با همکاری سازمان برنامه و بودجه در سال جاری ۱۸۰ درصد افزایش داشته است.

معاون رییس جمهوری گفت: با افزایش این تسهیلات روند ساخت مسکن توسط ایثارگران آسان‌تر خواهد شد و به همین دلیل سال ۱۴۰۰  را به عنوان سال نهضت ساخت مسکن جامعه ایثارگری نامگذاری کردیم.

خودرو برای جانبازان واجد شرایط تامین می شود

وی افزود: دیروز نیز تفاهمنامه تامین وسیله نقلیه برای جانبازان دارای مشکل حرکتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید.

اوحدی ادامه داد: مقرر شد با همکاری خودروسازان و بانک مرکزی تسهیلات لازم برای خودرو جانبازان واجد شرایط تامین شود.

وی گفت: بعد از ۱۰ سال طی توافق با سازمان برنامه و بودجه احکام تبصره یک قانون "حالت اشتغال" اصلاح شده و با توافق نیروهای مسلح مقرر شده است معوقات ماده ۳۸ این قشر حداکثر تا مرداد ماه پرداخت شود.

معاون رییس جمهوری افزود: ریل گذاری مناسبی انجام شده تا معوقات ایثارگران پرداخت و بنیاد شهید بدون بدهی به دولت بعدی تحویل داده شود.

هتل امام رضا (ع) در مشهد در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع با ۴۰ هزار مترمربع زیربنا و ۱۶۸ اتاق در مراحل پایانی ساخت و تجهیز قرار دارد.

ساخت این هتل با عنوان هتل پنج ستاره توسط سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امورایثارگران انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha