استان هرمزگان در تامین نیروهای توانمند صنعت برق خودکفاست

بندرعباس- ایرنا- معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: استان هرمزگان درتامین نیروهای توانمند ومتخصص صنعت برق در بخش‌های مختلف به خودکفایی رسیده و حتی می‌تواند نیروهای باتجربه خود در این صنعت را به استان‌های دیگر منتقل کند.

همایون حائری روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرعامل جدید برق منطقه ای هرمزگان افزود: هر زمان که به دنبال بهترین نیرو برای بخش های مختلف صنعت برق کشور هستیم، یک نگاه ما به سمت هرمزگان و مدیران بخش توزیع تولید و انتقال برق این استان است.

وی بااشاره به اینکه بیشترین نگرانی ما عبور از پیک مصرف برق در تابستان است، اضافه کرد: اولویت نخست مدیریت جدید برق منطقه ای هرمزگان نیز باید گذر از پیک تابستان و سپس توسعه زیرساخت ها برای تدوام سرمایه گذاری در این استان باشد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو، با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مصرف برق هرمزگان در حوزه صنعتی است، اظهارداشت: باید زیرساخت های این استان را توسعه دهیم و فضای بهتری را برای بخش خصوصی ایجاد کنیم.

حائری همچنین نیاز مصرف برق در کشور را حدود ۶۴ هزار مگاوات عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبودهایی که در تامین برق کشور داریم، باید با مدیریت مصرف و اقدام های یکپارچه و حمایت مسوولان استانی آن را جبران کنیم.

هر استانی با مدیریت مصرف برق خاموشی نخواهدداشت

مدیرعامل توانیر  نیز در این آیین گفت: هر استانی که بتواند سهم خود را در صرفه جویی و رعایت سقف مصرف برق اعمال کند، در تابستان امسال خاموشی نخواهد داشت و امیدواریم در استان هرمزگان نیز با پشتیبانی استانداری این موضوع محقق شود.

محمد حسن متولی افزود: با وجود صنایع بزرگ، نقش هرمزگان در مدیریت مصرف برق جدی تر است و انتظاری می رود در این مقطع زمانی که حدود یک ماه طول خواهد کشید، مجموعه دستگاه های حاکمیتی و مرتبط با صنعت برق در استان، همکاری لازم را در خصوص مدیریت مصرف داشته باشند.

برق برای مردم هرمزگان مانند نفس کشیدن است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان نیز با اشاره به رعایت الزامات مربوط به مدیریت مصرف برق در استان گفت: هرچقدر بتوانیم در حوزه برق صرفه جویی خواهیم کرد اما برق برای مردم هرمزگان همچون نفس کشیدن است و این استان به خاطر ساختار ملی و شرایط آب و هوایی باید تابستان را بدون خاموشی سپری کند.

رضا مدرس با اشاره به نقش مهم صنعت برق در ایجاد اشتغال و رونق سرمایه گذاری اظهارداشت: بخش عظیم سرمایه گذاری‌ها در هرمزگان به واسطه فعالیت های توسعه ای در صنعت برق استان و زیرساخت های بخش انرژی شکل گرفته است.

وی بیان داشت: اگر به فرایند توسعه و تولید انرژی برق در هرمزگان نگاهی موشکافانه داشته باشیم، به این نتیجه خواهیم رسید که چه اتفاق عظیمی در حوزه تولید، انتقال و توزیع برق در استان رخ داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان همچنین با قدردانی از مدیرعامل توانیر به واسطه توجه ویژه به شاخص توسعه مدیریت و نیروی انسانی گفت: پایه گذاری، هدایت و راهبری این شاخص مهم منجر به این شد که صنعت برق هرمزگان به دست فرزندان همین استان توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: فرزندان هرمزگان را کسانی که فقط شناسنامه هرمزگانی دارند نمی دانیم بلکه هر کس که برای این استان تلاش و دلسوزی می کند، بومی این منطقه است.

در پایان این آیین از خدمات «حسن کهوری» مدیرعامل سابق برق منطقه ای هرمزگان قدردانی شد و «فرشاد آدینه پور» به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha