پنتاگون : آمریکا در قطر دفتر امنیتی تاسیس می کند

تهران- ایرنا- وزارت دفاع آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که برای حمایت از نیروهای دفاع ملی افغانستان یک دفتر همکاری امنیتی در قطر تاسیس می کند.

به گزارش ایرنا، جان کربی سخنگوی پنتاگون در کنفرانس مطبوعاتی گفت: لوید آستین وزیر دفاع آمریکا تأسیس نیروهای آمریکایی افغانستان را که به فرماندهی دریادار "پیتر وازلی" در کابل هدایت می شود، تصویب کرده است.

به گفته کربی، ژنرال کورتیس بوزارد دفتر مدیریت همکاری امنیتی دفاعی افغانستان را پشتیبانی خواهد کرد و دفتر بوزارد در قطر مستقر است. این دفتر بودجه ای را برای نیروهای دفاع ملی و امنیتی افغانستان فراهم می کند تا پشتیبانی از هواپیما را انجام دهد.

سخنگوی پنتاگون همچنین تأیید کرد که نیروهای آمریکایی فرودگاه بگرام را ترک کرده اند و خروج از بگرام یک نقطه عطف اساسی در روند عقب نشینی به حساب می آید. 

وی با تایید تخلیه پایگاه نظامی بگرام در کابل گفت: ارتش آمریکا هنوز هم صلاحیت محافظت از نیروهای افغانستان را دارد.

کربی همچنین خاطر نشان کرد که وزیر دفاع آمریکا موافقت کرد تا فرماندهی مأموریت ما در افغانستان از ژنرال اسکات میلر به ژنرال فرانک مک کنزی منتقل شود. ژنرال میلر برای اقداماتی برای انتقال قدرت به ژنرال مک کنزی برای چند هفته در افغانستان حضور خواهد داشت.

کربی در پاسخ به سوالی در مورد آن‌که احتمال داردکه نیروهای آمریکا بعد از افغانستان به کشور دیگری منتقل شوند، گفت: ایالات متحده در مورد استفاده از ازبکستان یا تاجیکستان به عنوان مکانهایی به منظور پایگاههای عملیاتی مجاور برای انجام عملیات در افغانستان گفت و گو کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha