شناسایی انشعابات غیرمجاز آب در خراسان رضوی ۲ برابر شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: پایش و شناسایی انشعابات غیرمجاز استان در سال جاری حدود ۲ برابر سال گذشته بوده است.

سیدابراهیم علوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال هزار و ٧٠٠ فقره انشعاب غیرمجاز آب در استان شناسایی شده که هزار و ١٠٠ فقره آن با پیگیری این شرکت به انشعاب مجاز تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته پنج هزار و ٧٠٩ انشعاب غیرمجاز در استان شناسایی شده بود اما امسال با افزایش پایش ها، پیش بینی می شود ١٢ هزار انشعاب غیرمجاز شناسایی شود.

علوی اضافه کرد: نیاز آبی سالانه استان ٢٤٠ میلیون متر مکعب است.

وی با اشاره به کاهش بارش ها و کمبود منابع آبی در استان تاکید کرد:  تنها راه ارائه پایدار خدمات تامین آب شرب، مدیریت مصرف و بهینه مصرف کردن آب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ادامه داد: حدود  ٢.٥ تا سه درصد آب آشامیدنی استان، سالانه معادل ٦ میلیون متر مکعب برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود که تلاش داریم از طریق جایگزینی پساب، این میزان را به حداقل برسانیم.

تمام ظرفیت آبی خراسان رضوی در حال تزریق آب به ۳۷ هزار کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع و تحویل به سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۷۶ شهر و ۲ هزار و ۴۰۰ روستا در این استان پهناور است.

شرکت آب و فاضلاب استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی در ۷۲ شهر و ۲ هزار و ۴۰۰ روستای این استان، سه میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک را زیر پوشش خدمات خود دارد.  

این شرکت به جز مشهد، به تمام شهرهای استان خدمات‌رسانی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha