مقبولیت عمومی دولت آینده با ترکیب سیاسی متنوع  بیشتر می‌شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم بستان آباد گفت:  اگر در تشکیل کابینه دولت آینده ترکیب سیاسی بازتر باشد و بتواند طیف های متنوع فکری را در خود جای دهد مسلما مقبولیت عمومی بیشتری در جامعه و مجلس پیدا می‌کند.

«غلامرضا نوری قزلجه» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در مورد تشکیل کابینه دولت آینده گفت: با پایان یافتن انتخابات و پیروزی سید ابراهیم رییسی دولت جدیدی در حال شکل گیری است. چگونگی تشکیل کابینه  در دو بُعد سیاسی و اجرایی قابل بحث است: در بُعد سیاسی این چینش به سلیقه رییس جمهور منتخب بستگی دارد که چگونه ترکیب کابینه‌اش را انتخاب کند آیا دیدگاه‌های سیاسی افراد را به صورت محض می‌بیند یا فراجناحی عمل می‌کند؟ از دیدگاه سیاسی ترکیب کابینه به نظر رییس جمهور  بستگی دارد. ، اما از نظر فنی باید افراد قوی، کارآمد و مدیر را برای کابینه‌اش معرفی کند.

سخنگوی فراکسیون مستقل ولایی با حساس خواندن شرایط موجود کشور گفت:ایران از نظر اقتصادی  درشرایط سختی به سر می برد و در این وضعیت به افراد توانمند و کار بلدی نیاز دارند که  در زمینه فنی اشراف کامل و در سایر حوزه ها هم اطلاعاتی داشته باشند.

نماینده مردم بستان آباد خاطر نشان کرد: روحیه کار جدی در شرایط حساس کشور باید مهمترین اولویت اعضای کابینه باشد. مجلس امیدوارم است که رییس جمهوری منتخب چنین ترکیبی را برای کابینه خود معرفی کند.

نوری قزلجه گفت:  اگر ترکیب سیاسی در تشکیل کابینه بازتر باشد و  دولت آینده بتواند طیف های متنوع فکری را در خود جای دهد مسلما مقبولیت عمومی بیشتری در جامعه و مجلس پیدا می کند.

وی افزود:مساله فنی بودن در تشکیل کابینه جدید مهم است باید افراد توانمند معرفی شوند تا بتوانند حوزه مسوولیت خود را به سرانجام برسانند.

سخنگوی فراکسیون مستقل ولایی مساله اقتصاد و معیشت مردم  را چالش مهم پیش روی دولت سیزدهم خواند و عنوان کرد:حل مشکلات معیشتی موضوع بسیار مهمی است و این مساله جدا از روابط خارجی و رویکرد ما در حوزه بین المللی نیست، اگرچه تفاوت دیدگاه در این زمینه وجود دارد، اما کسی نمی گوید پیوند حوزه اقتصاد با سیاست خارجی بی ارتباط است.

نوری قزلجه تاکید کرد:حل مساله معیشت مردم بدون سرمایه گذاری قابل انجام نیست، اگر  در کوتاه مدت منابعی تهیه و تقسیم شود  در طی چند ماهه حال مردم خوب می شود اما این هم اقدام اساسی برای حل مشکلات معیشتی نیست. در این کشور باید سرمایه گذاری و تولید اتفاق بیفتد پشتوانه پول ملی تقویت شود تا بتوان مساله اشتغال  را حل کنیم  و تامین رفاه حاصل شود.

وی افزود:سرمایه گذاری  و جذب سرمایه گذاران خارجی موتور محرک اقتصاد کشور است که به تولید ثروت و اشتغال منجر می شود و می تواند مشکلات معیشتی را به تدریج حل کند.

نماینده مردم بستان آباد با اشاره به یکدست بودن دولت و مجلس  در شرایط کنونی گفت: یکدست بودن دولت و مجلس خیلی از بهانه‌های  حوزه تعامل را می‌گیرد و عرصه را برای کار بدون بهانه فراهم می کند ،امیدواریم این یکدست بودن در جهت پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشور شکل گیرد و نتیجه خوبی در حوزه اقتصاد نصیب ملت ایران شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha