کمیته اخلاق از رصد موشکافانه هفته‌های پایانی لیگ‌های فوتبال خبر داد

تهران- ایرنا- رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ضمن تأکید بر رعایت قوانین و اصول رفتاری توسط تمام اشخاص فعال در فوتبال کشور، رصد فعالیت آنان به خصوص در هفته­‌های پایانی لیگ‌های کشور را دستور کار این کمیته قرار داد.

به گزارش ایرنا، یونس اسدی مقدم، رییس کمیته اخلاق در خصوص اقدامات پیش روی این کمیته طی هفته‌های پایانی لیگ‌های برتر، دسته اول و دسته دوم اظهار داشت: کمیته اخلاق به رفتارهای غیرقانونی، غیراخلاقی، غیراصولی و غیرمتعارف که به تمامیت و اعتبار فوتبال لطمه وارد کند و همچنین رفتارهای غیراخلاقی که داخل زمین فوتبال بوده اما در خارج از زمین برای آن توافق می‌شود یا مواردی که ارتباط کمی با داخل زمین دارد رسیدگی خواهد کرد. لذا از این حیث تمام فعالیت‌های اشخاص حقیقی و حقوقی طی مسابقات هفته‌های پایانی لیگ‌های برتر، دسته اول و دسته دوم با نظارت این کمیته و با دقت بسیار زیاد رصد خواهد شد.

وی در ادامه افزود: هرگونه نقض قوانین اخلاقی و رفتارهایی که به تمامیت و اعتبار فوتبال کشور لطمه وارد کند، در کمیته اخلاق مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با متخلفین طبق مقررات برخورد خواهد شد.

اسدی مقدم در خصوص سالم سازی محیط فوتبال گفت: در راستای سالم سازی محیط ورزش فوتبال و کمک به سلامت مسابقات، نیاز به رعایت اخلاق حرفه‌ای فوتبال است. بر همین اساس کلیه اشخاص فعال در حوزه فوتبال باید با صداقت به ارزش‌های درونی بازی جوانمردانه با رعایت تمام جنبه‌های اخلاق حرفه‌­ای به قوانین و مقررات و اصول رفتاری در فوتبال کشور احترام گذاشته و در صورت ارتکاب تخلف مسوولیت اجتماعی رفتارهای خود را بپذیرند.

رئیس کمیته اخلاق در پایان تأکید کرد: هدف کمیته اخلاق کمک به سلامت مسابقات، اطمینان از سالم بودن نتایج بدست آمده و توسعه ارتباطات سالم فی­‌مابین کلیه عوامل ورزش فوتبال است. امید است با همت کلیه عوامل فوتبال این مهم محقق شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha