ادامه سرکوب اعتراض مردمی به قتل «نزار بنات» در رام الله

تهران - ایرنا - سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان امروز (سه شنبه) در ادامه سرکوب اعتراضات به قتل نزار بنات، ۱۴ فعال سیاسی فلسطینی را بازداشت کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از رادیو الاقصی، اعتراضات به ترور «نزار بنات» فعال سیاسی فلسطینی در الخلیل به دست تشکیلات خودگردان روز به روز شدت می‌یابد و سرویس‌های امنیتی تشکیلات همچنان به سرکوب فعالان فلسطینی و تظاهرات فلسطینیان در کرانه باختری ادامه می‌دهند.

تظاهرکنندگان ضمن سر دادن شعارهایی علیه تشکیلات خودگردان، خواستار کناره‌گیری محمود عباس رئیس این تشکیلات به خاطر وضعیت موجود شده‌اند.

شماری از تظاهرکنندگان پارچه نوشته ها و پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن خطاب به محمود عباس این عبارت درج شده بود : «از قدرت کناره گیری کن ».

انجمن «وکلای حامی عدالت» در فلسطین اعلام کرد که سرویس‌ امنیتی تشکیلات خودگردان اجازه برگزاری راهپیمایی در شهر رام الله در اعتراض به ترور نزار بنات و سرکوبگری‌های این سرویس‌ها را نداده و ۱۴ فعال سیاسی را هم بازداشت کرده است.

نزار بنات نامزد انتخابات مجلس قانونگذاری بود که قرار بود در ماه می برگزار شود اما به تعویق افتاد . نام وی در فهرست مستقل " آزادی و کرامت " قرار داشت.

نزار بنات ۴۳ ساله یکی از کسانی است که در شبکه های اجتماعی به شدت از تشکیلات خودگردان و رئیس آن محمود عباس انتقاد می کرد.

وی حدود دو هفته پیش و چند ساعت پس از دستگیری توسط عناصر دستگاه امنیتی فلسطینی به قتل رسید.

خانواده نزار بنات گفتند که نیروهای امنیتی فلسطینی به او اسپری فلفل پاشیدند و قبل از کشیدن وی به سوی خودرو بازداشت به شدت او را مضروب ساختند و به او ناسزا گفته و توهین کردند و با پیکری خونین وی را با  خود بردند.

رام الله پس از انتشار خبر درگذشت نزار بنات بارها شاهد اعتراضات گسترده فلسطینیان بوده است. معترضان خواستار کشف واقعیت مربوط به مرگ وی شدند.

تشکیلات خودگردان در تقریبا ۴۰ درصد کرانه باختری که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ به اشغال خود درآورد ، اختیارات محدودی دارد در حالی که نیروهای صهیونیستی بر تمامی گذرگاه های منتهی به مناطق ۶۰ درصد باقیمانده کرانه باختری به طور مستقیم تسلط دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha