مخاطب‌محوری اولویت کتب درسی دانشگاه فرهنگیان  است

قم-ایرنا-رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به لزوم تناسب حجم کتب درسی با اهداف و سرفصل‌های تعیین شده، گفت: مخاطب‌محوری در کتب درسی اولویت دانشگاه فرهنگیان در تدوین کتابهای درسی است.

حسین خنیفر روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از ۵ عنوان کتاب جدید دانشگاه فرهنگیان در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در قم، اظهار داشت: کتاب‌های اخلاق حرفه‌ای در تربیت، سیره تربیتی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، درآمدی بر نظریه اسلامی، مراحل تحول دینداری و مبانی آن، اخلاق حرفه ای در تربیت و فلسفه تربیت اسلامی به عنوان کتب درسی فرهنگیان رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۵ واحد درسی معارف اسلامی در دانشگاه فرهنگیان ارائه می‌شود، افزود: کتب درسی باید متناسب با تحولات و نیازهای درسی تغییر کنند که دانشگاه فرهنگیان در حال پیگیری این مساله است.

رییس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: ایران از معدود کشورهایی است که تاریخ طولانی دارد و تدین در ایران حتی قبل از اسلام نیز وجود داشته‌است.

وی گفت: با وجود اینکه طی مدت طولانی عربی و انگلیسی در مدارس ارائه می‌شود اما دانش آموزان در این دروس مشکل دارند که این امر نیازمند بازنگری در تولید محتواهای درسی است.

وی ضمن تاکید بر اینکه کتب باید خودیار و خودآموز باشند، تصریح کرد: کتب باید به گونه ای نگارش یابد که از محتوا به سمت یادگیری حرکت کند.

رییس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: تیم تالیف باید دو جنسیتی باشد یعنی از خانم ها و آقایون در تیم تالیف استفاده شود تا بتوان کتب بهتر و موثرتری را بکار گرفت.

در آیین پنج کتاب جدید دانشگاه فرهنگیان با عنوان تبیین فلسفه تربیت رسمی و عمومی، مراحل تحول دینداری و مراحل آن، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، اخلاق حرفه ای در تربیت و فلسفه تربیت اسلامی رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha