پرداخت بخش مهمی از معوقات مربوط به شهریه‌های دانشجویان شاهد

تهران _ایرنا _ معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از مشکلات و دغدغه‌های موجود در حوزه آموزش ایثارگران، معوقات مربوط به شهریه‌های دانشجویان بود که بخش عمده بدهی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا  همایش توجیهی (مجازی) روسای ادارات آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن جلسات شهید رسول‌زاده و به صورت وبینار در سراسر کشور برگزار شد.

سردار یعقوب سلیمانی روز سه‌شنبه  در این همایش ضمن تقدیر از زحمات همکاران حوزه آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر خدمت‌رسانی به ایثارگران تاکید کرد: یکی از مشکلات و دغدغه‌های موجود در حوزه آموزش ایثارگران، معوقات مربوط به شهریه‌های دانشجویان بود که بخش عمده بدهی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شد و امیدواریم تا پیش از پایان دولت دوازدهم مبالغ باقی‌مانده نیز تسویه شود.

وی افزود: تعالی آموزشی ایثارگران از مسائل کلیدی حوزه آموزش است که باید برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای این منظور صورت گیرد و هدف‌گذاری‌ها و نگاه به سمت تقویت کیفیت آموزش و افزایش سطح علمی این عزیزان باشد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت همکاری اداره کل آموزش با اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور افزایش زمینه‌های شغلی برای ایثارگران گفت: از سوی دیگر باید پیگیری‌های لازم به منظور اجرای تفاهم‌نامه‌هایی که در حوزه‌های آموزش‌های شغلی ایثارگران منعقد شده انجام شود.  

سلیمانی ادامه داد: اگر بنا داریم در حوزه آموزش ایثارگران شاهد تحول باشیم باید به مراحل پایه‌ای تحصیل در مدارس شاهد به صورت ویژه‌ای نگاه شود.

محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این همایش گفت: پس از حضور مهندس اوحدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران و علی‌رغم تمام مشکلات، عمده مطالبات دستگاه‌های آموزشی تسویه شد.

وی افزود: بخشی از عدالت آموزشی با استفاده از تکنولوژی‌های روز میسر می‌شود و باید فرایندها به صورت سیستماتیک انجام شوند و افراد در تصمیم‌گیری‌ها فعال باشند. بر همین اساس سامانه نقل و انتقال با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد راه‌اندازی شده است که زمینه‌ساز تحقق بیشتر عدالت شده است،  همچنین اینترنتی شدن ثبت‌نام مدارس شاهد نیز از اقداماتی بود که در این راستا انجام شده است.

فقیه یکی از وظایف قانونی که برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه آموزش قرار داده شده را مشارکت در حوزه سیاست‌گذاری دانست و گفت: وظیفه دیگر بحث نظارت است که باید با تعامل با دستگاه‌ها به شکل دقیقی انجام شود و اجرای دقیق این وظایف مستلزم اشراف به قوانین و وظایف است. وظیفه سوم نیز پرداخت شهریه‌ها است که این وظیفه نیز باید با دقت پیگیری و انجام شود.

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت افزایش فعالیت‌های فرهنگی در حوزه آموزش ایثارگران گفت: در حال حاضر به همین منظور کارگروه فرهنگی و آموزشی ذیل ستاد برنامه‌ریزی شاهد تشکیل شده است که باید به صورت متناظر در استان‌ها نیز راه‌اندازی شود.

فقیه در ادامه به ارائه نکات و توصیه‌هایی خطاب به همکاران حوزه آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه اجرایی پرداخت.

در این جلسه مسئولان ادارات آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود از طریق ویدئوکنفرانس پرداختند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha