تخریب یک مدرسه در قدس؛ هشدار در مورد وخامت حال یک اسیر فلسطینی

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامات ضد انسانی علیه فلسطینیان در سرزمینهای اشغالی، یک مدرسه در حال ساخت را در شهر «عناتا» در شمال شرقی قدس تخریب کرد و این در حالی است که صلیب سرخ جهانی نسبت به وضعیت جسمانی یک اسیر فلسطینی در زندانهای رژیم اشغالگر قدس هشدار داده است.

به گزارش ایرنا، منابع محلی اعلام کردند که شمار زیادی از نظامیان صهیونیست همراه با چند دستگاه بولدوزر دیروز (سه شنبه) به شهرک عناتا در شمال شرقی قدس اشغالی یورش برده و یک مدرسه را که فلسطینیان در حال احداث آن بودند، تخریب کردند.

در پی تخریب این مدرسه، بین فلسطینی‌ها و اشغالگران صهیونیست درگیری به وقوع پیوست که در نتیچه آن شماری از فلسطینیان زخمی شدند.

هشدار صلیب سرخ در مورد وخامت حال یک اسیر فلسطینی

«کمیته بین‌المللی صلیب سرخ جهانی» نسبت به وخامت حال اسیر «غضنفر ابوعطوان» که از ۶۳ روز پیش در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده، هشدار داد.

این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد که وضعیت جسمانی این اسیر فلسطینی بسیار وخیم است و صلیب سرخ وضعیت او را به دقت تحت نظر دارد تا در جریان شیوه تعامل مسئولان سازمان زندان‌های صهیونیستی، با او باشد.

صلیب سرخ جهانی خواستار ارائه راه حلی فوری برای نجات جان این اسیر فلسطینی شد.

ابوعطوان از ۶۳ روز پیش در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان رژیم صهیونیستی، دست به اعتصاب غذا زده است.

خسارت ۲۹۰ تا ۳۸۰ میلیون دلاری غزه در نتیجه جنگ اخیر

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و بانک جهانی در گزارشی اعلام کردند که ۱۲ روز جنگ در غزه موجب وارد آمدن خسارت سنگین به این باریکه و تضعیف بیشتر اقتصاد آن شده است.

در این گزارش آمده است که خسارت‌های وارده به نوار غزه در نتیجه جنگ ۱۲ روزه ۲۹۰ تا ۳۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.

گزارش مذکور تاکید می‌کند که باید ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه تضمین شود و ورود دارو به این باریکه هم با سرعت بیشتری انجام گیرد.

تمدید مدت بازداشت وزیر سابق فلسطینی برای سومین بار

رژیم صهیونیستی مدت بازداشت موقت «خالد ابو عرفه» وزیر سابق امور قدس فلسطین را برای بار سوم به مدت ۴ ماه تمدید کرد.

این وزیر فلسطینی در تاریخ اواخر سال گذشته میلادی پس از اینکه برای بازجویی به زندان «عوفر» در «رام الله» احضار شده بود، بازداشت شد.

ابو عرفه تاکنون چندین مرتبه به اسارت رژیم صهیونیستی درآمده و سال‌ها در حبس بوده است. او سال ۲۰۱۴ آزاد و از شهر قدس تبعید شد.

درگیری مسلحانه مبارزان مقاومت با صهیونیست‌ها در جنین

مبارزان مقاومت فلسطین در جریان حمله اشغالگران صهیونیست به شهر «جنین»، با آن‌ها درگیر شدند. این درگیری مسلحانه تلفات جانی در پی نداشته است.

گروهی از نظامیان صهیونیست بامداد امروز (چهارشنبه) پس از حمله به شهر جنین، به منزل «شیخ خالد الحاج» از رهبران بارز «جنبش حماس» یورش برده و ضمن بازجویی از وی، الحاج را تهدید کردند.

نظامیان صهیونیست همچنین به منزل «خالد سلیمان» نماینده مجلس قانونگذاری فلسطینی حمله و اقدام به بازرسی آن کردند.

در پی درگیری مسلحانه مبارزان مقاومت با اشغالگران صهیونیست، آن‌ها مجبور به عقب‌نشینی از جنین شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha