باید زمینه خدمت مطلوب‌تر به ایثارگران را در بنیاد شهید فراهم سازیم

تهران - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وظیفه داریم در بنیاد شهید زمینه خدمت مطلوب‌تر و اثر گذارتر را برای ایثارگران و خانواده شهدا فراهم کنیم.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، حجت‌الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری روز چهارشنبه در نخستین نشست مسئولین حوزه نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها ضمن ارائه گزارش مختصری از فعالیت حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادوار مختلف، تاکید کرد: هدف اصلی، نشست این است که به یک جمع‌بندی برسیم و با اصلاحاتی بر شرح وظایف پیشنهادی زمینه خدمت مطلوب‌تر و اثر گذارتر را فراهم کنیم.

حجت الاسلام شکری گفت: در برخی دوره‌های گذشته دامنه فعالیتی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس بنیاد در یک فرد خلاصه می‌شد و هر دو پست برعهده یک نفر بود؛ که حاصل جمع این چند سال مدیریت در بنیاد باعث شد نمایندگی ولی فقیه در بنیاد جایگاه خاص خود را پیدا نکند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه در مواردی هم مانند دوره حاضر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد از ریاست عالی بنیاد تفکیک و به دو شخص مجزا سپرده شده است، اضافه کرد: بر اساس نظر مقام معظم رهبری نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد استان‌ها باید امتداد پیدا کند اما به جهت حفظ انسجام سازمانی پیشنهاد شده است در استان‌هایی که مدیران کل بنیادها روحانی هستند، حوزه مدیرکلی و حوزه نمایندگی ولی‌فقیه به عهده یک نفر باشد و از همه ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف بنیاد استفاده شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین شکری فلسفه اصلی این نشست را ارائه شرح وظایف نمایندگان ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران خواند و افزود: هدف ما در این نشست این است که به یک جمع‌بندی برسیم و اگر اصلاحاتی بر شرح وظایف پیشنهادی لازم است، اعمال کنیم. چالش‌های پیش‌رو را مورد بررسی و نحوه هماهنگی و عدم تصادم بین حوزه نمایندگی ولی‌فقیه و مدیران کل در جهت کم‌کردن موازی کاری در بنیاد را مورد توجه قرار دهیم.

شرح وظایف پیشنهادی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد، معاون امور توسعه منابع انسانی نماینده ولی فقیه در بنیاد، به بیان شرح وظایف پیشنهادی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد استان‌ها و انتظاراتی که از این حوزه وجود دارد پرداخت و درباره بندهای مختلف آن توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه محمدمهدی مومنی‌ها، معاون امور فرهنگی نماینده ولی‌فقیه به بیان شرح وظایف معاونت امور فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد و انتظاراتی که از این حوزه وجود دارد پرداخت و درباره بندهای مختلف آن و همچنین درخصوص وظایف فرهنگی در استانها توضیحاتی ارائه داد.

«عباس کاهه»، مدیرکل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد، «حجت‌الاسلام اسدالله کریمی» مدیر دفتر مطالعات راهبری، «سعید خاوندی»، مشاور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد،   «حجت‌الاسلام حسین معصومی» مدیرکل و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد استان خراسان رضوی، «حجت‌الاسلام محمدتقی عزیزی»   مدیرکل و نماینده ولی فقیه در بنیاد استان خراسان جنوبی، «حجت‌الاسلام حسن هنرمند» مدیرکل و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد استان قم، «حجت‌الاسلام عباس زارع» مدیرکل و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد استان یزد و «حجت‌الاسلام محمدجواد محمدپور» مدیرکل و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد استان فارس دیگر اعضای این نشست بودند که به بیان نظرات خود در رابطه با وظایف پیشنهادی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد استان‌ها و راهکارهای پیشنهادی برای بهبود شرایط پیش‌رو پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha