۱۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84398300
۰ نفر

برچسب‌ها

جوانان ضد صهیونیست در انگلیس تظاهرات کردند

لندن- ایرنا- صدها تن از دانشجویان و اقشار مختلف جوانان انگلیسی عصر جمعه در خیابان‌های پایتخت دست به تظاهرات زده و ضمن حمایت از ملت مظلوم فلسطین، جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، معترضان پس از تجمع مقابل دانشگاه لندن (University of London) با فریاد «مرگ بر اسرائیل»  به سمت سایر دانشگاه‌های پایتخت انگلیس راهپیمایی کرده و خواستار حمایت از جنبش مردمی تحریم رژیم آپارتاید و کودک کش اسرائیل شدند. آنها همچنین با حمل پرچم فلسطین و اهتزاز آن مقابل دانشگاه‌های مختلف، جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرده و خواستار توقف حمایت دولت لندن از صهیونیست‌ها شدند.

این حرکت اعتراضی از سوی «کمیته جوانان و دانشجویان کارزار همبستگی با فلسطین» و حمایت گروه جوانان سبز، جوانان و دانشجویان ائتلاف توقف جنگ، شبکه جوانان توقف تجارت سلاح، انجمن دانشجویان طرفدار فلسطین و شمار دیگری از گروه‌های مدنی طرفدار فلسطین سازمان‌دهی شده بود.

برگزار کنندگان این حرکت اعتراضی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که اسرائیل دو ماه پیش غزه را بمباران کرد و مردم آواره فلسطین را هدف قرار داد. در جریان این درگیری‌ها دست کم ۲۴۸ فلسطینی کشته و هزاران نفر مجروح شدند.

این بیانیه می‌افزاید: هرچند حملات غزه موقتاً متوقف شده است اما رفتار تبعیض‌آمیز و سازمان‌یافته رژیم اسرائیل علیه ملت فلسطین که منجر به جنایات یک رژیم آپارتاید تحت قوانین بین‌المللی شده است ادامه دارد.

بر اساس بیانیه یاد شده، مردم غزه همچنان تحت محاصره خفه‌کننده رژیم اسرائیل زندگی می‌کنند. فلسطینیان ساکن در سرزمین‌های اشغالی با قوانین تبعیض آمیز و فشارهای سیاسی مواجه هستند و هنوز نمی‌توانند به موطن خود که از آنجا اخراج شده‌اند بازگردند. در واقع فلسطینی‌ها از حقوق ابتدایی انسانی و حق بازگشت محروم هستند.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شدند.

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه آن منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرد.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

تاکنون چندین تظاهرات ضد صهیونیستی در لندن برگزار شده و معترضان با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، از انتفاضه فلسطین حمایت کرده و خواستار توقف جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شدند.

در این تظاهرات شرکت کنندگان شعارنوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آنها نوشته بود از کشتار کودکان فلسطینی در غزه آشفته هستند. معترضان همچنین با سوزاندن پرچم اسرائیل مقابل سفارت این رژیم جنایتکار نهایت نفرت و خشم خود را از موجودیت اشغال‌گران قدس نمایش دادند.

پیش‌تر سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در انگلیس با تاکید بر اهمیت اعتراض مسلمانان جهان علیه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی تصریح کرد: فلسطین میدان نبرد بین حق علیه باطل است. «حسام زملط» با ایراد سخنانی در انجمن مسلمانان «والثام فورست» واقع در شرق لندن گفت: ما شاهد تلاش‌های شما برای رسیدن به عدالت هستیم و از شما تقاضا داریم که متوقف نشوید. در کنار ما علیه مناقشه‌ای طولانی بایستید، چون اطمینان دارم که نه شما و نه ما تسلیم نمی‌شویم. ما از حقوق و آزادی‌مان در برابر جنایات، اشغال‌گری‌ها، استعمار و محاصره اسرائیل دست نمی‌کشیم. اما شما هم می‌توانید کمک کنید. حمایت و ایستادگی شما در کنار ملت فلسطین مهم است و به ما انرژی و دل‌گرمی می‌دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha