فاز اول واحد تولیدی خوراک کودک بروجرد امسال به بهره‌برداری می‌رسد

بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: فاز اول واحد تولیدی و تبدیلی خوراک کودک این شهرستان با حجم سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حمید آزادبخت روز یکشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه خوراک کودک بروجرد در جمع خبرنگاران افزود: این واحد با پیگیری های عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در حال اجرا و فاز اول آن تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: مجموعه خوراک کودک پروژه ای با وسعت ۱۵ هکتار از طرح های شستا است و برای سرمایه گذاری این کارخانه که یکی از صنایع مادر استان و کشور است تلاش های زیادی صورت گرفت.

وی بیان کرد: در این مجموعه عظیم با خرید شیر دامداران استان زنجیره ای از محصولات بر پایه شیر تولید به طوری که سهم بسزایی در راستای ایجاد اشتغال دارد که امیدواریم مکانی را که سال ها معطل مانده با کمک مسوولان استان و نماینده راه اندازی شود.

آزادبخت اضافه کرد: شستا یکی از هلدینگهای بزرگ تولید در حوزه مواد غذایی کشور است و با توجه به نیاز تولید شیر و گوشت ایجاد صنایع تولید شیر و گوشت درصدد افزایش این محصولات ضروری است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد ادامه داد: با راه اندازی این مجموعه نیاز به اشتغال بین ۳۰۰تا ۵۰۰ نفر و با تکمیل زنجیره تولید و صنایع تبدیلی تکمیلی برای بیش از ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد شود.
آزادبخت میزان سرمایه گذاری برای این شرکت با حجم سرمایه گذاری بیش از یک هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این بازدیدگفت: کارخانه شیر خشک شهرستان بروجرد به عنوان فازی از زنجیره تولید محصولات لبنی معرفی و این پروژه از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

عباس گودرزی افزود: ۱۰۰ درصد تجهیزات پروژه خریداری شده و بخش عمده آن تحویل مجموعه شرکت شده که با روند شتابنده‌ای در حال اجرا است.

گودرزی خاطر نشان کرد: پروژه مهم تولید خوراک کودک (شیرخشک) می‌تواند بستری باشد برای توجیه اقتصادی واحدهای دامپروری که در نقاط مختلف شستا احداث کرده و در دستور کار قرار داده است. 

نماینده مردم بروجرد در مجلس در رابطه با تولید این کارخانه اظهار داشت: در این کارخانه سالانه ۷۰ هزار تن شیر دریافت می‌کنیم، شیر خشکی که از این کارخانه به شهرهای دیگر ارسال می‌شود حدود شش هزار تن خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha