عفاف و حجاب موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: عفاف و حجاب موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود و ضمن ایجاد نشاط فردی و اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به همراه دارد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در پیام حمید ملانوری به مناسبت هفته عفاف و حجاب با این کلام مقام معظم رهبری که "حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خطّ اسلام و ایمان مردم است" آمده است: عفاف و حجاب از موضوعاتی است که همواره در فرهنگ اسلامی مورد توجه بوده و رعایت آن، آرامش و امنیت فردی را رقم می زند، موجب تحکیم بنیان خانواده شده و ضمن ایجاد نشاط فردی و اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به همراه دارد.

وی اظهار داشت: بدون تردید عفاف و حجاب، به عنوان دو ارزش در جامعه بشری، اصل‌هایی جدایی ناپذیرند که بدون یکدیگر معنای حقیقی و اصیل خود را از دست می‌دهند. عفاف که فرهنگی متعالی است، به افراد جامعه، چگونه بودن و چگونه زیستن را آموزش می‌دهد و در حقیقت هدفش کمک به رسیدن انسان‌ها به کمال مطلوب است و در این میان بخش مهمی از این دغدغه را فرهنگ باشکوه حجاب، تحقق می‌بخشد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: سفارش مؤکد دین مبین اسلام به زن و مرد مسلمان، این است که با رعایت عفاف و حجاب، خود و جامعه را از افتادن در منجلاب تباهی و فساد، حفظ نمایند، همین جایگاه ارزشی است که سبب شده دشمنان اسلام، همواره با دسیسه‌ها و توطئه‌های پنهان و آشکار به ویژه در قالب جنگ نرم، مبحث عفاف و حجاب را هدف گرفته و به دنبال رخنه ایجاد کردن در باورها و اعتقادات جوانان و نوجوانان این مرز و بوم باشند.

وی بیان کرد: اینجانب ضمن گرامیداشت بیست و یکم تیرماه که یادآور ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل توطئه‌ها و هجمه‌های طاغوتیان و مستکبران علیه فرهنگ اسلامی و به شهادت رسیدن جمعی از هموطنانمان در اعتراض به ترویج بی ‌بند و باری اخلاقی، بی‌عفتی و بی‌حجابی است، هفته ملی "عفاف و حجاب" را به همه مردان و زنان ایران اسلامی به ویژه مردمان مسلمان، مؤمن، خداجو و انقلابی در استان خراسان جنوبی تبریک می‌گویم.

ملانوری گفت: امیدوارم بتوانیم به پشتوانه حرکت آن شیرزنان و غیورمردانی که خونشان در جریان حمله به مسجد گوهرشاد به ناحق بر زمین ریخته شد و با تأسی از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در اشاعه فرهنگ صحیح عفاف و حجاب در جامعه، سلامت رفتار و کردار جوانان این مرز و بوم  و نیز صیانت از حریم خانواده گام‌های مؤثری برداریم. ان شاء الله

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha