منابع صهیونسیتی: سفارت امارات در تل‌آویو چهارشنبه افتتاح می‌شود

تهران-ایرنا- رسانه‌های رژیم صهیونیستی از افتتاح قریب الوقوع سفارت امارات متحده عربی در فلسطین اشغالی با وجود مخالفت‌های داخلی خبر دادند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شبکه صهیونیستی «آی ۲۴»، امارات روز چهارشنبه آینده قصد دارد سفارت خود در فلسطین اشغالی را به طور افتتاح کند.

بنا بر این گزارش، مراسم افتتاحیه صبح چهارشنبه و با حضور اسحاق هرتزوگ رئیس جدید رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد.

امارات در حالی سفارت خود در اسرائیل را افتتاح خواهد کرد که رژیم صهیونیستی هشتم تیرماه سفارت خود در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی را به طور افتتاح کرد.

گزارش‌های رسانه‌ای اسرائیلی نشان می‌دهد نفتالی بنت نخست رژیم صهیونیستی قصد دارد اکتبر آینده با هدف تقویت روابط دو طرف به امارات برود.

امارات به عنوان کشور پیشتاز عادی سازی روابط با اسرائیل، در حالی قصد افتتاح سفارت خود در اراضی اشغالی را دارد که با مخالفت‌های گسترده داخلی و خارجی روبروست.

از سوی دیگر، افتتاح این سفارت تنها چند هفته پس از جنگ ۱۲ روزه غزه صورت می‌گیرد که در آن دستکم ۲۵۶ فلسطینی از جمله ۶۷ کودک بی‌گناه به دست رژیم صهیونیستی شهید و بیش از ۲ هزار نفر دیگر زخمی شدند.

کارشناسان و ناظران مسایل غرب آسیا می‌گویند که افتتاح سفارت امارات در فلسطین اشغالی پس از عادی‌سازی روابط امارات با این رژیم، خیانتی دیگر به ملت و آرمان فلسطین و کل امت اسلامی و عربی است.

قرارداد سازش امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha