رییس هیات فوتبال خراسان شمالی نسبت به رشد مدارس غیرمجاز هشدار داد

بجنورد- ایرنا- رییس هیات فوتبال خراسان شمالی نسبت به گسترش مدارس غیرمجاز فوتبالی در استان برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان هشدار داد.

حسین جعفرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روزها در فصل اوقات فراغت شاهد تبلیغاتی در فضای مجازی و حقیقی برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس فوتبالی هستیم که مجوزی از سوی هیات فوتبال استان و یا ارگان های دیگری ورزشی خود ندارند.

وی افزود: این مدارس غیرمجاز فوتبال، با برگزاری کلاس های تابستانی هدفی جز سودجویی و کسب درآمد ندارند و لازم است خانواده ها از ثبت نام فرزندان خود در این مدارس برای جلوگیری از وارد آمدن آسیبها و صدمات احتمالی اجتناب کنند.

رییس هیات فوتبال خراسان شمالی یادآور شد: متاسفانه در این میان برخی از ادارات نیز در استان امکانات ورزشی خود را در اختیار این مدارس می گذارند که در صورت هر گونه آسیب و صدمات احتمالی هیات فوتبال پاسخگو نخواهد بود.

جعفرزاده افزود : تاکنون ۳ مدرسه غیرمجاز فوتبال در سطح شهر بجنورد شناسایی و به اداره کل ورزش و امور جوانان استان برای برخورد قانونی  معرفی شد و پیش بینی کرد که حداقل حدود 20 مدرسه غیر مجاز فوتبالی در سطح استان فعالیت داشته باشند.
وی از والدین دانش آموزان خواست تا فرزندان خود را در مدارس فوتبال دارای مجوز که از سوی اداره کل ورزش و هیات فوتبال استان مورد نظارت دایمی و ادواری قرار می گیرند، ثبت نام کنند .
جعفرزاده با اشاره به این که ارکان نظارت بر این مدارس ادارات کل ورزش و جوانان، هیات‌های فوتبال استانها است، گفت: بر اساس آیین نامه فدارسیون تنها رکن صدور مجوز فعالیت این مدارس هیات‌های فوتبال استانها هستند و خدماتی چون استعدادیابی برای تیم های استانی و ملی تنها در مدارس فوتبال دارای مجوز انجام می شود.

هم اینک بیش از ۷ هزار ورزشکار آقا و خانم خراسان شمالی در رشته فوتبال فعالیت دارند.

خراسان شمالی ۴۵ هیات ورزشی دارد که حدود ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha