تولیت آستان قدس رضوی: اختلافات جزئی نباید زندگی زوجین را به چالش بکشد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: زوجین باید سعی کنند مسائل و اختلافات جزئی زندگی آنها را به چالش نکشد تا بتوانند زندگی خوب، با نشاط و همراه با فرزندان صالح داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی روز دوشنبه در مراسم ازدواج دانشجویی به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ملی ازدواج در حرم مطهر رضوی افزود: همانگونه که مردم برای مقابله با کرونا از ماسک استفاده می‌کنند تا سلامت جسم خود را تضمین کنند، لازم است در زندگی مشترک نیز نسبت به ورود اختلافات جزئی هشیار باشند و از آن برای سلامت و پایداری ازدواج خود، دوری کنند.

وی ادامه داد: توجه به معنویت و آموزه‌های الهی رکن اساسی در تحقق زندگی موفق زوجین است و بر همین اساس توسل به ائمه اطهار (ع)، رعایت بایدها و نبایدهای الهی، معنویت و عبودیت پروردگار به زندگی انسان معنا می‌بخشد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به زوجین جوان توصیه می‌کردند "بروید با هم بسازید" گفت: این جمله ساده، دارای معنای عمیقی است زیرا برای ادامه یک زندگی پایدار باید طرفین انعطاف در برابر ناملایمات داشته باشند.

وی افزود: سازش در زندگی مشترک یک اصل مهم است و یکی از لوازم مهم برای با یکدیگر ساختن زندگی انعطاف پذیری است و این موضوع آنچنان تأثیر مهمی در زندگی دارد که بدون آن زندگی مشترک ناممکن است.

حجت الاسلام مروی ادامه داد: توصیه بنده به جوانان این است که برای زندگی مشترک خود اصولی را قرار دهند و از هرچیزی که به آن آسیب می‌رساند پرهیز کنند و اجازه ورود آن را به زندگی‌ خود ندهند.

وی گفت: بسیاری از مشکلات زندگی مشترک در پی آسیب رسیدن به نشاط و معنویت زندگی ایجاد می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: زوج‌های جوان به موضوع فرزندآوری و تعدد اولاد نیز توجه داشته باشند و تحت تاثیر فرهنگ غربی که سعی دارد بر جامعه ما حاکم شود، قرار نگیرند زیرا جمعیت کشور رو به پیری است و کاهش نرخ موالید می‌تواند در آینده کشور را با بحران کاهش جمعیت جوان و تبعات جبران‌ ناپذیر آن روبرو سازد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha