دادگاه تجدید نظر موقوفه بودن چشمه پونه مشهد را تایید کرد

مشهد- ایرنا- معاون بهره وری املاک و اراضی بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: رای قطعی دادگاه مبنی بر موقوفه بودن چشمه پونه در شمال شرقی مشهد صادر و سند مالکیت این موقوفه تثبیت شد.

به گزارش روز دوشنبه آستان قدس رضوی، مرتضی حقیقی افزود: با توجه به برخی ادعاها مبنی بر موقوفه نبودن بخشی از اراضی این منطقه، موضوع در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار گرفت و رای قطعی نهایی نیز موقوفه بودن چشمه پونه را تایید کرد.

وی در باره وضعیت ارائه خدمت به اهالی مناطق چشمه پونه، قلعه زکریا و کلاته سرهنگ نیز ادامه داد: مطابق قانون، برای ارائه خدمات و تاسیسات به یک منطقه، باید طرح و سند مالکیت وجود داشته باشد و مستندات لازم به دستگاه های خدماتی ارائه شود.

معاون بهره وری املاک و اراضی بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: چشمه پونه و قلعه زکریا موقوفه است با این تفاوت که اهالی چشمه پونه هیچ‌گونه مدرکی ندارند اما ساکنان منطقه قلعه زکریا، زارعان اصلاحات ارضی هستند، همچنین منطقه کلاته سرهنگ یک منطقه ملکی است و ارتباطی به آستان قدس رضوی ندارد.

وی افزود: ارائه خدمات شهری در این منطقه شهر، منوط به تدوین و تصویب طرح تفصیلی در دستگاه‌های متولی است تا متناسب با آن، پاسخ گویی انجام شود.

حقیقی ادامه داد: مجری طرح تفصیلی، اداره کل راه و شهرسازی است و درباره وضعیت چشمه پونه نیز باید دید که در مصوبات پهنه جنوب شرق مشهد چه طرحی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اگر طبق طرح تفصیلی، امکان سکونت در این منطقه پیش‌بینی شده باشد، ساکنان می‌توانند با پرداخت حقوق موقوفه و مطابق ضوابط طرح، اقدام به ساخت و ساز کنند اما اگر کاربری این منطقه مسکونی نباشد، باید دید مدیریت شهری چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha