خراسان شمالی وارد سویه کرونای دلتایی شد

بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی می گوید: با شناسایی ۱۱ بیمار مشکوک به ویروس کرونای دلتایی و احتمال مثبت شدن نمونه برخی از این بیماران، خراسان شمالی نیز وارد سویه این ویروس شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید احمد هاشمی افزود : علاوه بر آن با ورود این استان به موج پنجم همه گیری ویروس کرونا، در روزهای آینده آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های این خطه شمالشرق کشور افزایش خواهد داشت.
وی اضافه کرد : با اعلام نتایج قطعی نمونه آزمایشگاهی در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این استان در بیمارستان ها بستری و در همین مدت نیز سه نفر جان خود را از دست دادند.
دبیر ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا خراسان شمالی اظهارداشت : در مجموع هم اکنون ۳۰۲ بیمار دارای علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری و تحت درمان قرار دارند و در روزهای آینده نیز آمار بیماران با ورود به ایپدمی موج پنجم افزایش می یابد.
به گفته وی هم اکنون بیش از ۵۰ درصد تخت های بیمارستانی اختصاصی برای بیماران کووید ۱۹ در اشغال این بیماران قرار دارد و با روند افزایشی آمار بیماران احتمال کمبود تخت های بیمارستانی نیز وجود دارد.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از هفته جاری وارد موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سوه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شد.
براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۳۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha