تبعیض هاصنعت داروسازی را در آستانه ورشکستگی قرار داده است

کرج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از تبعیض در تخصیص ارز چهارهزارو۲۰۰ تومانی به شرکت های دارو سازی به عنوان معضلی نام برد که این صنعت مهم وحیاتی کشور را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

پرهام رضایی روز سه شنبه در دیدار با تعدادی از تولیدکنندگان و فعالان دارویی استان البرز ضرورت شفاف سازی در تخصیص ارز چهارهزارو۲۰۰ تومانی و تخصیص آن به شرکت های داروسازی واجد شرایط را مورد تاکید قرار داد.

وی از عدم رعایت عدالت در تخصیص ارز به شرکت های داروسازی ابراز نگرانی کرد و هشدار داد، تداوم این روند تعطیلی و کمبود اقلام دارویی در ماه‌های آتی را در پی خواهد داشت.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز گفت: ضروری است وزیر بهداشت در مورد تخصیص ارز چهارهزارو۲۰۰ تومانی به شرکت‌های داروسازی شفاف سازی نماید تا این مشکل حاد هرچه سریع تر برطرف شود.

رضایی اظهار داشت: بخش زیادی از شرکت‌های فعال دارویی کشور در استان البرز فعالیت می کنند و این مجموعه ها سهم مهمی در تامین داروی مورد نیاز کشور را دارند.

وی افزود: متاسفانه این بخش حساس و مهم کشور در شرایط تحریمی مورد بی توجهی قرار گرفته است و تبعات آن در ماه های آینده مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: ادامه روند تبعیض در تخصیص ارز قطعا با تعطیلی شرکت های مهم داروسازی و کمبود اقلام دارویی در ماه‌های آینده می انجامد.

استان البرز دارای سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال زایی حدود ۱۲۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha