بارش رگبار باران برای هرمزگان پیش بینی می‌شود

بندرعباس - ایرنا - معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: احتمال رگبار باران، رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد برای ارتفاع‌های این استان در ساعت‌های بعد از ظهر امروز وجود دارد.

کیانوش عارفی روز چهارشنبه با بیان اینکه در برخی نقاط استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی شده است، افزود: وزش باد به نسبت شدید جنوب شرقی در مناطق دریایی هرمزگان به ویژه محدوده تنگه‌ی هرمز از ساعت‌های صبح تا ظهر موجب مواج شدن دریا خواهد شد و برای اواخر شب در این محدوده وزش باد به نسبت شدید پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه مونسونی از امروز چهارشنبه ۲۳ تیرماه تا یکشنبه ۲۷ تیرماه تقویت و تاثیرهای بارشی آن گسترده‌تر خواهد شد و دامنه‌ی فعالیت سامانه بارشی به ارتفاع‌های مرکزی و غربی هم خواهد رسید.

وی اضافه کرد: رگبار به نسبت سنگین باران همراه با تگرگ و تند باد لحظه ای در ارتفاع‌های هرمزگان به ویژه در منطقه ی بشاگرد، مورد انتظار است به گونه‌ای که آب گرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها برای مناطق شرقی، شمالی و غربی استان پیش بینی شده است.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان بیان داشت: برای سایر مناطق این استان که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش ابر همراه با افزایش لحظه‌ای سرعت وزش باد همراه با احتمال بروز گرد و خاک را شاهد خواهیم شد و از لحاظ دمایی تا اوایل هفته‌ی آینده تغییر قابل ملاحظه ای پیش بینی نمی‌شود.

عارفی توصیه کرد: افراد با توجه به شدت بارش های رگباری و طغیان رودخانه های فصلی،  به ویژه در منطقه ی بشاگرد، از قرار گیری در حریم رودخانه ها و صعود به مناطق مرتفع خودداری کنند و با توجه به نامساعد بودن شرایط تردد های دریایی شناورهای سبک از تردد خودداری کرده و تمهیدهای لازم در بندرهای هرمزگان بکار گرفته شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha