اجرای طرح فاضلاب شهری قوچان متوقف‌ شده است

مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قوچان گفت: کاهش و قطع اعتبارات باعث توقف اجرای طرح بزرگ فاضلاب شهری قوچان شده است.

جواد سعادتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:اجرای طرح فاضلاب شهری قوچان در سال ۸۸ با طول کل لوله‌گذاری ۲۶۸ کیلومتر و ظرفیت تصفیه‌خانه ۳۰ هزار متر مکعب و پیش‌بینی سرمایه‌گذاری حدود ۴۰ میلیون یورو به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: تا کنون فقط ۹ میلیارد تومان برای این پروژه در سطح شهر تخصیص‌ یافته و از ۲۶۸ کیلومتر لوله‌گذاری تنها هشت درصد آن یعنی ۳۰ کیلومتر انجام‌ شده است. 

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قوچان گفت: این وضعیست موجب شده است که در حال حاضر اولویت آبفای این شهرستان تکمیل پکیج فاضلاب مسکن مهر قوچان باشد.

سعادتی با اشاره به اجرای پکیج تصفیه‌خانه ویژه مسکن مهر قوچان بر اساس تعداد واحدهای دارای سکونت افزود: سال گذشته حدود چهار بار مناقصه برای اجرای این پروژه برگزار شد اما به دلایل اعتباری هیچ شرکتی حاضر به شرکت در مناقصه نشد.

وی با تاکید بر این که نخستین و مهم‌ترین خواسته مسوولان در این شهرستان راه‌اندازی تصفیه‌خانه مسکن مهر بوده است ادامه داد: نشستهای متعددی با مسوولان ازجمله مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی برگزار و مقرر شد مجوز ترک تشریفات این پروژه از استانداری خراسان رضوی اخذ شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قوچان گفت:هم اکنون یک شرکت متقاضی اجرای این پروژه با مبلغ قرارداد مشخص شده است و برای آن اعلام آمادگی کرده است که به‌محض موافقت استانداری و ابلاغ به شرکت آب و فاضلاب پیمانکار مرحله اجرایی ساخت پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر قوچان را آغاز خواهد کرد.

سعادتی افزود: از تاریخ ابلاغ قرارداد چهار ماه به پیمانکار برای اجرای این طرح زمان داده می‌شود و بعد از تکمیل، واگذاری انشعاب فاضلاب واحدهای مسکونی مسکن مهر قوچان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: از اجرای خط انتقال نیز ۵۰۰ متر باقی‌مانده که پیمانکار، مسیر را  مشاهده و در حال بررسی برای ادامه کار است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قوچان گفت: برای اجرای این طرح، ۱۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ شده که سهم شرکت آب و فاضلاب هشت میلیارد تومان و سهم اداره راه و شهرسازی چهار میلیارد تومان است که هنوز هیچ اعتباری از سوی این اداره اختصاص نیافته است.

شهرستان ۱۸۰ هزارنفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha