برنامه کانون‌های خدمات رضوی استان تهران در دهه ولایت اعلام شد

تهران- ایرنا- سرپرست کانون‌های خدمت رضوی استان تهران با اشاره به مشارکت اصناف در راه‌انداری پویش تخفیف به عشق مولا در دهه ولایت اعلام کرد: ذبح قربانی، توزیع غذای گرم میان خانواده‌های‌ کم برخوردار و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی با همکاری مساجد در این دهه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، علیرضا جانه روز شنبه با اشاره به برنامه‌های ستاد دهه ولایت و امامت در سال ۱۴۰۰ به خبرنگاران گفت : برنامه های ویژه‌ای همزمان با روز عرفه و نیایش با همکاری خادمیاران و یاوران رضوی مناطق و شهرستان‌های استان و با همراهی خیرین آغاز خواهد شد.

وی در ارتباط با برنامه‌های عمومی کانون‌های خدمت رضوی در روز عید قربان گفت: ذبح قربانی در این روز به‌ دو صورت متمرکز در یک محل خاص و یا غیر متمرکز و محله محور و مشارکتی با توجه به توانایی مالی هر فرد و کانون خدمت رضوی منطقه و شهرستان انجام می‌شود که پس از تقدیم قربانی در عید سعید قربان، بخشی از آن‌ها برای اطعام غدیر اهدا خواهد شد.

جانه ادامه داد: گوشت های قربانی شده پس از بسته‌بندی میان خانواده‌های تحت پوشش کانون‌های خدمت رضوی مناطق یا شهرستان های استان توزیع شده و در طول دهه، تقدیم خانواده های محروم و مخدومین از قبل شناسایی شده، خواهد شد.

وی از راه‌اندازی پویش مردمی تخفیف به عشق مولا خبر داد و تاکید کرد: در راستای تعظیم شعائر غدیر، اصناف می‌توانند به‌صورت خودجوش درصدی از اجناس خود را با تخفیف ویژه عرضه کنند و برای این منظور پوسترهایی جهت اطلاع رسانی و نصب در صنوف و مغازه دارهای داوطلب، طراحی شده و در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

سرپرست کانون‌های خدمت رضوی استان تهران با اشاره به احادیث سفارش شده در باب اطعام روز عید غدیر افزود: خیرین با اهدای کیسه های برنج جهت طبخ و توزیع اطعام علوی می‌توانند در این امر خداپسندانه با خادمین و خادمیاران حضرت همراه باشند؛ همچنین بخشی از گوشت‌های قربانی شده عیدقربان جهت اطعام عید غدیر و توزیع غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند و کم برخوردار استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی در ترویج فرهنگ اسلامی و تولید محتوا در این راستا، خاطر نشان کرد: بیان فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام و قرائت خطبه غدیر در مساجد و اماکن متبرکه به ویژه مساجد امام رضایی بخش دیگری از برنامه‌های معنوی در دهه ‌ولایت است.

جانه به برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع خطبه غدیر و فضاسازی و آذین بندی محله‌ها، منازل و مساجد اشاره کرد و افزود: پویش "هر خانه یک پرچم " با طرح "فقط حیدر امیرالمومنین است"، ویژه دهه ولایت و امامت، از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر خم اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی، راه‌اندازی کاروان شادی، برگزاری جشن‌های خانگی، آزادی زندانیان، برپایی میزخدمت، دیدار با سادات محله و تکریم خانواده شهدا بخش دیگری از برنامه های پیشنهادی درنظر گرفته شده دهه ولایت و امامت ۱۴۰۰ کانون های خدمت رضوی در استان تهران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha