آستان قدس رضوی مساعدت ویژه‌ای در گسترش مراکز تفریحی مشهد داشته است

مشهد- ایرنا- معاون بهره‌وری املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: پروژه‌های تفریحی رودپارک در غرب و کوهشار در شرق مشهد و همچنین پارک مادر و کودک در بلوار امامت با مساعدت‌ این آستان و اعطای زمینهای مورد نیاز به شهرداری انجام شده که نشانگر همکاری این مجموعه برای توسعه امکانات و خدمات مورد نیاز مردم است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، مرتضی حقیقی با اشاره به تاکید تولیت آستان قدس رضوی برای کمک به ساماندهی مناطق کمتر برخوردار شهر مشهد افزود: تاکنون اقدامات گسترده‌ای در این خصوص انجام شده و بخشی از اراضی موقوفه برای اجرای پروژه‌های شهری و توسعه خدمات عمومی در این مناطق در اختیار دستگاه‌های مسوول قرار داده شده است.

وی ادامه داد: برای رفع محرومیت از منطقه کمتر توسعه یافته شهرک شهید رجایی تاکنون ۲۱ هکتار از اراضی آستان قدس رضوی برای ساخت ۶ هزار واحد مسکونی اختصاص یافته است، همچنین با هدف بهبود وضعیت ترافیکی این منطقه، مسیر خیابان ۴۵ متری جدید الاحداث معروف به بازوی چهارم و مسیر تقاطع مصلی، با رعایت حقوق موقوفه در اختیار مدیریت شهری قرار گرفته که اجرای پروژه‌های مذکور، کمک موثری به حل مسایل ترافیکی منطقه خواهد کرد.

معاون بهره‌وری املاک و اراضی آستان قدس رضوی به دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه نیز اشاره و بیان کرد: برای افزایش فضای سبز مورد نیاز  و خدمت بیشتر به مردم حاشیه شهر، تاکنون ۷۰ هکتار از اراضی موقوفه برای ساخت پارک موضوعی کشاورزی در شهرک شهید رجایی اختصاص یافته است. علاوه بر آن، پارک پنج هکتاری اردیبهشت در شهرک شهید باهنر نیز که اردیبهشت ماه امسال به بهره‌برداری رسید با مساعدت آستان قدس رضوی و تامین زمین مورد نیاز این پارک به نتیجه رسید و در اختیار مردم قرار گرفت.

حقیقی افزود: اختصاص ۲۰ هزار متر مربع از اراضی موقوفه در شهرک شهید باهنر برای احداث مسکن و همچنین تعامل برای احداث بازوی چهارم مسیر اتصال بزرگراه غدیر به خلج، از دیگر مساعدت‌های آستان قدس رضوی برای کمک به محرومیت زدایی از حاشیه شهر مشهد بوده است.

وی با اشاره به مطالبه مردمی ایجاد شده برای تکمیل بلوار بصیرت در شهرک شهید رجایی مشهد نیز گفت: آستان قدس رضوی در ادامه همکاری‌ها و مساعدت‌های خود برای کمک به مردم شهرک شهید رجایی، آمادگی خود برای پاسخ به این مطالبه را اعلام و اقدامات لازم را نیز انجام داده است اما نهایی شدن آن منوط به تصویب نقشه ارائه شده از سوی مشاور در کمیسیون ماده پنج استان است.

معاون بهره‌وری املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: زمینی که امتداد بلوار بصیرت از آن عبور خواهد کرد قطعه‌ای ۲۷ هکتاری است که نقشه آن تهیه و ارائه شده است و در صورت نهایی شدن، اجرایی خواهد شد. طبق طرح مذکور، آستان قدس رضوی در راستای انجام رسالت‌های اجتماعی وقف، پنج هکتار از این زمین ۲۷ هکتاری را هم برای احداث بیمارستان حاشیه شهر مشهد اختصاص داده است تا زمینه توسعه خدمات بهداشتی درمانی در این منطقه محروم فراهم شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha