عملیات ساخت ۲ مدرسه به همت آستان قدس رضوی و خیرین در جوانرود آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- به همت آستان قدس رضوی و با مشارکت اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه و خیرین، عملیات اجرایی مدرسه ۱۵ کلاسه امام رضا (ع) روز یکشنبه در شهرستان جوانرود آغاز شد.

به گزارش ایرنا؛ در این مراسم که با حضور مدیرعامل بنیاد کرامت، دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه ، امامان جمعه شهرستان های پاوه و جوانرود، فرماندار جوانرود، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان ، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و شهرستان جوانرود ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ومسئولان استانی و شهرستانی همچنین کلنگ احداث مدرسه ظفر در این شهرستان به زمین زده شد.

مدیرعامل بنیاد کرامت در آیین کلنگ زنی این مدارس گفت: ابتدا قرار بود به همت آستان قدس رضوی مدرسه۶ کلاسه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان جوانرود احداث شود اما با مشورت و همت خیرین عزیز ، فرماندار و اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه این مدرسه ۶ کلاسه به ۱۵ کلاسه تبدیل شد و هدیه ای به مردم خوب این دیار است.

محمدحسین استادآقا افزود: آستان قدس رضوی با توجه به اینکه مسئولیت اجرایی ندارد اما از آن باب که ما هم وظیفه مسئولیت اجتماعی و ارائه خدمات به مردم را داریم و پیرو منویات مقام معظم رهبری به مردم عزیز کشورمان خدمات رسانی می کند.

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی در شرایط کرونایی در استان های کشور خدمات شایانی ارائه کرده است افزود: آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه مانند سایر استان ها خدماتی به مردم هدیه داده است است و انشا الله بازهم ارایه خواهیم کرد.

استادآقا به نامه امام جمعه پاوه در راستای کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان جوانرود اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع  بزرگ منشی ماموستا ملاقادر قادری را نشان می دهد.

امام جمعه جوانرود نیز در این مراسم از خدمات آستان قدس رضوی و خیرین قدردانی کرد.

ماموستا ملا احمد فخری افزود: مدرسه سازی صدقه جاریه و ذخیره اخروی است.

امام جمعه پاه هم با تقدیر از خدمات آستان قدس رضوی و خیرین به وفادری مردم جوانرود به نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم جوانرود با تقدیم ۳۴۷ شهید و ۲هزار رزمنده و بیش از ۷۰۰ جانباز همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند.

ماموستا ملا قادرقادری به نقش خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و افزود: برای تحول و ارتقا کارایی نظام در همه عرصه‌ها به حضور مردم نیاز داریم و اگر مشارکت سازنده فراهم شود در آن عرصه پیشرفت می‌کنیم.

فرماندار جوانرود نیز با تقدیر از خدمات آستان قدس رضوی و خیرین مدرسه ساز گفت: طرح آجر به آجر در این شهرستان شکل گرفته و موفقیت های نیز بدست آورده است.

رستگار یوسفی به مهارپذیری و کمبود فضای آموزشی اشاره کرد و افزود: شهر جوانرود تنها شهری  می باشد که مدارس آن ۲ شیفته است.

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه هم  گفت: مدرسه ۱۵ کلاسه امام رضا (ع )در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۵۰مترمربع و با زیربنای ۲هزار مترمربع با مشارکت آستان قدس رضوی احداث می شود.

مرزبان نظری افزود: این مدرسه طی ۱۸ ماه به بهره برداری می رسد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه نیز گفت : در زلزله آبان ۹۶ تعداد ۸۴ باب مدرسه در این استان تخریب شد.

افتخاری افزود: در حال حاضر در آستانه ساخت ۳۲۰ مدرسه در استان کرمانشاه هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جوانرود نیز به مهاجرپذیری و کمبود فضای آموزشی اشاره کرد و افزود: علاوه بر کمبود فضای آموزشی مهاجرت سه هزار دانش آموز در زمان زلزله به جوانرود مشکلات آموزشی این شهرستان را دوچندان کرده است.

کیومرث میرزایی افزود: تمام مدارس این شهرستان ۲ شیفته است.

در ادامه از مدیرعامل بنیاد کرامت و خیرین مدرسه ساز تجلیل شد.

شهرستان جوانرود حدود ۱۵ هزار دانش آموز و ۱۵۷ مدرسه دارد.

این شهرستان با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha