نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهاراتش در باره مسجدالاقصی را پس گرفت

تهران ایرنا- نخست وزیر رژیم صهیونیستی با پس گرفتن اظهارات اخیرش که گفته بود یهودیان نیز همانند مسلمانان در مسجد الاقصی حق آزادی عبادت دارند، از موضع خود در این باره عقب‌نشینی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دفتر نفتالی بنت روز  دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که منظور او بازدید آزادانه از مسجد الاقصی بوده است نه آزادی عبادت.

در این بیانیه آمده است که اوضاع حاکم بر مسجد الاقصی ثابت بوده و تغییری نخواهد کرد.

نفتالی بنت روز گذشته پس از تعرض شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی به مسجد الاقصی عنوان کرده بود که باید حق آزادی عبادت برای یهودیان و مسلمانان در این مسجد حفظ شود.

سازمان اوقاف اسلامی فلسطین در قدس پیشتر اعلام کرد که از صبح امروز تا این لحظه بیش از ۱۰۰۰ صهیونیست به مسجد الاقصی تعرض کردند.

از سوی دیگر، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از جلسه با بنی گانتز وزیر جنگ و کمیسر پلیس این رژیم در قدس دستور داده تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی ادامه داشته باشد.

گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه اخیرا در پیامی به اشغالگران درباره هرگونه تعرض به مسجد الاقصی هشدار داده‌اند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه ای از عموم فلسطینیان دعوت کرد با حضور گسترده و اعتکاف در داخل مسجد الاقصی، به دفاع از این مکان مقدس در برابر تعرض شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی بپردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha