تشکیل کمیته عوارض احتمالی واکسن کرونا در سطح ملی پیگیری می شود

جیرفت - ایرنا - معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم هیچ نگرانی در زمینه تزریق واکسن نداشته باشند، اعلام کرد: تشکیل کمیته عوارض احتمالی واکسن کرونا در سطح ملی پیگیری می شود.

به گزارش ایرنا، قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان ۱۲ فروردین شهرستان کهنوج در جمع خبرنگاران تنها راه ایمن سازی جامعه را در مقابل ویروس کرونا واکسیناسیون سراسری اعلام کرد.

وی اظهار داشت: مهمترین راه مدیریت شیوع ویروس کرونا تزریق واکسن است لذا مردم بر اساس رده های سنی باید  واکسن  را دریافت کنند.

وی به واردات و تولید واکسن داخلی اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در وزارت بهداشت بزودی واکسیناسیون افراد زیر ۵۰ سال آغاز می شود.

 جان بابایی به بازدید از منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و گرمای هوا و افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را ۲ مشکل مهم این منطقه برشمرد.

وی تصریح کرد: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۴۰ بیمار در بیمارستان کهنوج بستری هستند و ۸۰ نفر نیز در این بیمارستان به صورت سرپایی خدمات دریافت کرده اند.

جان بابایی اظهار داشت: روند ابتلای افراد به ویروس کرونا در منطقه جنوب کرمان افزایشی بوده لذا مردم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از انتشار بیشتر این ویروس در جامعه جلوگیری کنند.

وی کاهش چرخه ویروس کرونا را مستلزم مشارکت مردم دانست و بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا تاکید کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمبود تجهیزات امکانات حوزه سلامت منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه در تامین دستگاه سی تی اسکن، دستگاه های کمک تنفسی و توسعه تخت های بیمارستانی این منطقه کمک می کند.

وی به طرح احداث اورژانس بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج اشاره کرد و افزود: منابع لازم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی جیرفت قرار داده می شود تا این طرح هر چه زودتر تکمیل شود.

جان بابایی اظهار داشت: با پیگیری نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی مجوز احداث یک بیمارستان در شهرستان کهنوج اخذ شد.

 تزریق عمومی واکسن در جنوب کرمان ضروری است 

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به شیوع کرونای دلتا در جنوب کرمان، تزریق عمومی واکسن کرونا برای مردم امری مهم و ضروری است.

منصور شکرالهی تزریق واکسن را برای کنترل و کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری منحوس لازم و ضروری دانست.

به گزارش ایرنا، معاون درمان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان ۱۲ فروردین شهرستان کهنوج بازدید و با کادر درمان و بیماران دیدار و گفت و گو کردند.

در ادامه این بازدید با حضور در بخش های مختلف بیمارستان ١٢ فروردین، مشکلات بهداشت و درمان این بیمارستان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر در جنوب استان کرمان زیرپوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha