ساماندهی فاضلاب مهمترین چالش زیست محیطی بندرعباس را حل می کند

بندرعباس-ایرنا-مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت:طرح ساماندهی فاضلاب باعث سالم سازی اکوسیستم کرانه های خلیج فارس، حل مهمترین چالش زیست محیطی شهر بندرعباس و پایداری آب صنایع غرب شهر خواهد شد.

امین قصمی روز یکشنبه دراین زمینه بااشاره به اینکه تامین منابع مالی از سوی صنایع قرار است پساب تصفیه خانه فاضلاب به  صنایع بزرگ در غرب بندرعباس انتقال داده شود، افزود:جلوگیری از ورود پساب به ساحل شهر بندرعباس مطالبه دیرین شرکت آب وفاضلاب  و مردم است،
وی ادامه داد : پیش از این شرکت ژرف کار جم برای تصفیه پساب وارد قرارداد شده بود که با رایزنی ها و حمایت استاندار هرمزگان و نمایندگان مردم در مجلس، این طرح به شرکت زیرساخت متشکل از صنایع بزرگ واقع در غرب بندرعباس به عنوان نهاد جایگزین واگذار شد.
مدیرعامل آب وفاشلاب هرمزگان، اعتبار  اجرای این پروژه را بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام و  اضافه کرد:  در حال حاضر ورودی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس۱۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است که پس از تصفیه اولیه،  پساب آن به محیط پذیرنده وارد می شود و با آغاز عملیات این پروژه و تکمیل آن در  زمان مشخص شده، شاهد استفاده از این ظرفیت در صنایع غرب خواهیم بود.
وی از واگذاری پساب بندرعباس به صنایع غرب بندرعباس به عنوان اولین مدل واگذاری به این شکل یاد کرد که با پیگیری ویژه استاندار هرمزگان و نمایندگان مجلس جنبه عملیاتی به خود گرفت و نویدبخش  روزهای خوب برای شهر بندرعباس است.
این مسوول اضافه کرد: در این راستا باز سازی و ارتقا ظرفیت تصفیه خانه ، انتقال پساب به غرب شهر بندرعباس ، تصفیه تکمیلی و شیرین سازی پساب و اجرای ۵۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در تعهد شرکت زیر ساخت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha