۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84416524
۰ نفر

برچسب‌ها

تولیت آستان قدس رضوی: طلاب وظیفه دفاع از دین را دارند

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز تمام عالم استکبار برای ترویج بی‌دینی و ایجاد جدایی میان بشر و معنویات تلاش می‌کنند و طلاب حوزه‌ها وظیفه دفاع از دین را دارند و این دفاع بدون عنایت حضرت مهدی(عج) در برابر این هجمه‌ها و شبهه‌های گسترده و تبلیغات وسیع ضددینی، ممکن نیست.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه خراسان افزود: طلبگی شغل نیست، بلکه سربازی امام زمان(عج) است. امام عصر(عج) چکیده تمام انبیای الهی است در نتیجه طلبگی و سربازی حضرت مهدی(عج) نیز در حقیقت امتداد رسالت انبیا بوده و موفقیت در این راه در گرو علم و دانش بوده و علم و دانش ثمره اخلاص است.

وی رمز موفقیت و توفیقات علمای بزرگ اسلام را اخلاص دانست و با اشاره به سیره برخی علمای اسلام، تصریح کرد: شیخ عباس قمی ده ها کتاب در حوزه‌های مختلف نوشته است که یکی از آنها مفاتیح الجنان است، اگر امروز بخواهیم کتابی همچون مفاتیح الجنان بنویسیم، حتما یک ساختمان چندطبقه با چندین پژوهشگر و سیستم‌های کامپیوتری نیاز داریم تا شاید بتوانیم این کار را انجام دهیم؛ اما شیخ عباس قمی تنها یکی از کارهایی که به تنهایی و با امکانات آن زمان انجام داده تألیف مفاتیح الجنان است و چنین توفیقاتی جز با اخلاص به دست نمی‌آمد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شیخ عباس قمی به سبب اخلاص مورد عنایت الهی بود، اظهار داشت: او هنگامی که کتاب مفاتیح را برای چاپ به چاپخانه می‌برد، در هنگام بستن قرارداد پشیمان می‌شود و کتاب را می‌گیرد و پس از یک سال مجدد برای چاپ آن بازمی‌گردد. وقتی از او درباره این کار می‌پرسند، می‌گوید که من برای تمام روزهای سال ادعیه و اعمالی نوشته‌ام. با خود گفتم شاید عمل به این کتاب ممکن نباشد، پس یک سال خود به این کتاب عمل کردم و اکنون برای چاپ آن آمده‌ام.

حجت الاسلام مروی گفت: هنگامی که انسان از روی اخلاص برای رضای الهی کار و تلاشی انجام می‌دهد، خداوند نیز کمک و یاری خواهد کرد و کاری که خالصانه برای خداوند باشد ماندگار شده و مشمول گذر زمان نمی‌شود.

وی طلاب را به حفظ ارتباط معنوی با حضرت ولی عصر(عج) توصیه و اظهار کرد: طلاب باید هر روز به فرمانده خود حضرت حجت(عج) متوسل و با آن حضرت تجدید عهد کنند تا بتوانند همواره در مسیر کسب علوم دینی و تبلیغ پیام خدا در جامعه ثابت قدم بمانند.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اخلاص، رمز توفیقات علمای بزرگ اسلام و موفقیت در راه تبلیغ دین خدا است، اظهار کرد: حضرت آیت الله وحید خراسانی، مرجع عالیقدر جهان تشیع در سفارشی عالمانه توصیه به تلاوت هر روز قرآن کریم و تقدیم آن به ساحت امام عصر(عج) داشتند و فرمودند قرآن بهترین هدیه برای حضرت مهدی(عج) است که طلاب باید به این امر اهتمام داشته باشند.

در پایان این مراسم که در تالار ولایت حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد ۵۰ تن از طلاب علوم دینی توسط برخی از اساتید حوزه علمیه خراسان و تولیت آستان قدس رضوی، ملبس به لباس روحانیت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha