ارزش معاملات بورسی آذربایجان‌غربی به بیش از ۴۸۹ میلیارد ریال رسید

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از ۴۱ میلیون و ۸۹۷ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در استان طی هفته گذشته گفت: ارزش معامله‌های این بازار طی این مدت در استان بیش از ۴۸۹.۵ میلیارد ریال بود.

وحید جوادی روز سه شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاخص کل بورس آذربایجان‌غربی طی هفته گذشته با پنج هزار و ۸۱۱ واحد افزایش به یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۳۰۶ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز افزایش ۵۹ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز تا پایان هفته گذشته به ۱۹ هزار و ۴۹ واحد رسید.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس استان، ۱۱ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم بیش از ۱۲۵ شرکت‌های بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری " سرمایه و دانش" بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۴۹ درصد به خود اختصاص داد.

جوادی، از سهم ۵۰ درصدی خرید طی هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: در این مدت شرکت پتروشیمی نوری با ۱۶ درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ و با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha