دانشگاه فرهنگیان ۱۶۸ هزار نیرو بجای بازنشستگان تربیت کرده است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان به ازای معلمان و فرهنگیان بازنشسته، ۱۶۸ هزار و ۶۵۲ نیرو تربیت کرده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش و ایرنا، حسین خنیفر  روز سه شنبه در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش افزود: از سال ۵۹ تا ۸۴ ، ۱۲۴ هزار و ۸۵ معلم تربیت شدند. 

وی ادامه داد: سناریوهای مختلفی برای تربیت معلمان تا سال ۱۴۱۰ وجود دارد که همه از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی می‌گذرد.  

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش باید تامین نیرو داشته باشیم، عنوان کرد: این دانشگاه در مقام تربیت کننده و نه برنامه ریزی نیروی انسانی عمل می کند؛ بنابراین لزوم برنامه ریزی از سوی وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.  

خنیفر با بیان اینکه گزینش و استخدام در آموزش و پرورش در اختیار دانشگاه فرهنگیان نیست، گفت: تغییر روندها در جذب دانشجویان از سوی وزارت آموزش و پرورش است، همچنین تغییرات سن و سایر شرایط پذیرش داوطلبان با وزارت و گزینش و شورای عالی آموزش و پرورش صورت می گیرد.  

وی گفت: آمادگی داریم برای مهدکودک‌ها برنامه درسی بنویسیم و محتوای درسی متناسب با سرفصل‌ها داشته باشیم.

سی و پنجمین اجلاس دوروزه روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور صبح امروز با حضور محسن حاجی میرزایی و اعضای شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش، در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha