پایگاه‌های منطقه‌ای انتخاب رشته کنکور راه اندازی می شود

تهران-ایرنا- مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: دست‌کم یک پایگاه انتخاب رشته کنکور در هر منطقه راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مسعود شکوهی روز سه شنبه در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برپا شد افزود: اهم موارد"برنامه ملی نماد"اهتمام جدی و وحدت رویه در اجرای مطلوب این برنامه در سطح مدرسه، منطقه و استان مطابق دستورالعمل ها است.

وی تاکیدکرد: افزایش نرخ پوشش برنامه ملی نماد در تمامی مناطق و مدارس استان با تاکید ویژه بر مناطق و مدارس در معرض خطر، مورد توجه قرار گیرد.

شکوهی درباره خط ملی نماد خاطر نشان کرد: نظارت دقیق و مستمر بر نحوه ارائه خدمات خدمات و پاسخگویی بر خط انجام شود، جذب و آموزش و نگهداشت نیروی متخصص مورد توجه باشد.

وی در میزگردی که پیرامون موضوع امنیت روانی دانش‌آموزان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سخن می گفت درباره توصیه های مهم اجرایی تاکیدکرد: جلسات کمیته تیم فوریت های روانی_اجتماعی در سطح استان، منطقه به شکل مستمر و منظم برگزار شود.

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: در برابر آسیب های اجتماعی مداخله موثر بهنگام در اولویت امور قرار دارد.

شکوهی ادامه داد: جلب مشارکت دورن و برون بخشی در برنامه ملی نماد اجرای دقیق آزمون های مشاوره و غربالگری در طرح یاریگران مورد توجه قرار گرفته است.

خط ملی «نماد» یا «اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان» به شماره تلفن ۱۵۷۰ امروز در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور افتتاح شد.

براساس این طرح ،مدل های مختلف فوریت های روانی و اجتماعی دانش آموزان کشور در قالب یک سیستم یک پارچه فراهم می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha