آمریکا خواستار تسریع در تشکیل کابینه جدید لبنان شد

نیویورک- ایرنا- "جالینا پورتر" معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از "نجیب میقاتی" مامور تشکیل کابینه جدید لبنان خواست به سرعت دولت جدید را تشکیل دهد.

این مقام آمریکایی اظهار داشت واشنگتن درخواست خود برای تشکیل دولتی پایبند به اجرای اصلاحات اساسی را تکرار می‌کند.

به گزارش ایرنا، نجیب میقاتی در پی کناره گیری سعد حریری مامور تشکیل کابینه لبنان شده که بیشترین آرای نمایندگان مجلس لبنان را برای تشکیل کابینه به دست آورده  است.
پیشتر نیز نخست وزیران پیشین لبنان در نشست مشورتی، نجیب میقاتی را برای تصدی پست نخست وزیری این کشور پیشنهاد کردند.

میقاتی سیاستمدار و بازرگان ۶۷ ساله لبنانی است که  در سالهای گذشته از جمله از ۱۳ ژانویه ۲۰۱۱ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۴ نیز سمت نخست وزیری لبنان را برعهده داشته است. او پس  از دیدار با "میشل عون" رییس جمهور این کشور گفت کابینه را به زودی تشکیل خواهد شد.

 پیش از میقاتی، سعد حریری  مامور به تشکیل کابینه لبنان شده بود اما پس از هفت ماه، ۲۴ تیر امسال از این مسئولیت کناره گیری کرد.
سعد حریری وظیفه تشکیل دولت جدید لبنان را در اکتبر گذشته با تصویب پارلمان لبنان و تایید "میشل عون" رئیس جمهوری این کشور برای چهارمین بار بر عهده گرفت، اما سایه نفوذ و مداخله دولت‌های خارجی بر او و تصمیم گیری‌هایش و همچنین اختلافات در روند سیاسی این کشور، با وجود آن که لبنان با بحران مالی و در بدترین وضعیت اقتصادی طی دهه‌های گذشته قرار دارد، مانع از تشکیل دولت توسط او شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha