تعداد بستری شدگان کرونایی در خراسان رضوی از مرز ۱۶۰۰ نفر گذشت

مشهد- ایرنا- دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی از مرز هزار و ۶۰۰ نفر گذشت.

دکتر علی اصغر انجیدنی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تعداد بستری های جدید کرونایی در بیمارستانهای خراسان رضوی به ۴۷۰ نفر در روز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۳۴۷ نفر از بستری شدگان کرونایی  بدحال بوده و در بخشهای مرقبت های ویژه  بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خراسان رضوی در حال رسیدن به قله موج پنجم شیوع کرونا با سویه دلتا است و طبق پیش بینی های انجام شده طی روزهای آتی این استان به قله این موج خواهد رسید.
وی افزود: روند افزایش تعداد بستری شدگان روزانه و همچنین کل بستری شدگان و فوتی های ناشی از کرونا و مراجعان در بخش سرپایی نگران کننده و هشدار دهنده است.
دکتر انجیدنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تاکید کرد و ادامه داد: استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی ها و تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تقاضای عاجزانه مدافعان سلامت و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از هم استانی های عزیز  است.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.  

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۳۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا جان باخته اند که بر این اساس مجموع جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۸۹ هزار و ۴۷۹ نفر رسیده است.

در شبانه روز گذشته ۳۴ هزار و ۹۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و سه هزار و ۷۰۸ نفر از آنها بستری شدند.

تاکنون مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۷۵۸ هزار و ۱۹۷ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha