۶ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84419215
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خاموشی ماینرها برق مشهد را ۱۵ مگاوات تقویت کرد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق مشهد گفت: با کشف و جمع‌آوری هفت هزار و ۲۰۰ دستگاه غیرمجاز تولید رمزارز در مناطق زیر پوشش این شرکت، ۱۵ مگاوات برق معادل یک‌ چهارم برق شهرک صنعتی توس تامین شده است.

محمدرضا رمضانی روز چهارشنبه در رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور که با همکاری بسیج و سپاه در مشهد برگزار شد، با قدردانی از نیروهای بسیجی و فرماندهان سپاه در همکاری و مشارکت با شرکت توزیع برق مشهد برای گذر موفق از اوج بار تابستانی گفت: مشهد در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد در این حال تیم مدیریت بحران شرکت توزیع برق مشهد با تلاش خود توانسته است دیزل تمام بیمارستان‌های مشهد را وارد مدار کند که از این محل سه مگاوات برق و از محل دیزل تمام بیمارستان‌های این شهرستان نیز ۱۳ مگاوات به شبکه برق کمک شده است.  

وی بیان کرد: ۱۴۹ تیم از شرکت توزیع برق مشهد وضعیت بار مصرفی ۱۴۰ سازمان و نهاد و اداره را در مشهد بررسی می‌کنند که از مجموع ۵۲۰ واحد اداری، ۷۰ واحد اداری در مشهد دارای دیزل هستند که ۱۰ درصد آنها زیر بار شبکه برق قرار دارند.

وی اظهار داشت: در این شرایط شرکت توزیع برق مشهد و حوزه بسیج، همکاری و تعامل خوبی با یکدیگر دارند و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای امضا شده است که در این تفاهم‌نامه، همکاری مشترک طرفین در حوزه رمزارزها، مدیریت مصرف، اعمال خاموشی و اطلاع‌ رسانی مدنظر قرار گرفته است.

رمضانی از قطع برق ۱۸۰ اداره و بانک پرمصرف تنها طی یک هفته در مشهد خبر داد و گفت: هم اکنون اطلاع‌ رسانی خوبی از طریق سامانه‌ها و اپلیکیشن های برق و همچنین پیامک انجام می‌شود و ارتباط خوبی با مردم و رسانه‌ها برقرار شده است.

مدیرعامل شرکت توانیر نیز که در این رزمایش به صورت ویدیوکنفرانسی حضور داشت، گفت: صنعت برق کشور امسال با توجه به گرما، خشکسالی، کاهش بارندگی و کمبود تولید انرژی با مشکلاتی روبه رو شده است اما با تدبیر و تلاش دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی و به‌ویژه بسیج مستضعفان خوشبختانه با کمترین مشکل، عبور کرده ایم.

محمدحسین متولی زاده افزود: امروز شاهد حضور گلچینی از نهادهای اثرگذار در مسیر الگوی مصرف هستیم که جای قدردانی دارد.

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان نیز در این رزمایش به صورت ویدیوکنفرانسی حضور یافته بود، گفت: امروز رعایت الگوی مصرف برای همه ضروری است چراکه با خاموش کردن حتی یک لامپ می‌توان برق موردنیاز بیماران کرونایی و اهالی مناطق محروم و روستایی را تأمین کرد.

سردار نصرت الله سیف تصریح کرد: در شرایط کنونی اجرای نهضت کاهش مصرف انرژی در سطح خانواده‌ها ضروری است و بسیج نیز به سهم خود نسبت به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق، حداکثر خود اقدام کرده است.

مینا بیابانی، رئیس سازمان بسیج خواهران نیز در این رزمایش گفت: زنان ما با نقش‌آفرینی در کشور با هرگونه چالشی مقابله کرده‌اند و به‌عنوان فرهنگ‌سازان جامعه، نقش پررنگی داشته‌اند،  امروز زنان با رعایت الگوی مصرف در خانواده می‌توانند به همه آحاد مردم به‌ویژه به بیماران کرونایی کمک کنند.

در این رزمایش تفاهم همکاری‌های مشترک بسیج و شرکت توزیع برق مشهد در حوزه الگوی مصرف و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف برق امضا شد.

رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق با محوریت مصارف ادارات، صنوف و کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی (طرح شهید عباسپور) با حضور جمعی از فرماندهان سپاه و بسیج و مدیران ارشد صنعت برق و با مشارکت و همکاری سازمان بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران، شرکت توانیر، شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، شرکت برق منطقه‌ای خراسان و شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد در خراسان رضوی برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha