۴۰۰ هزار نفر در هفته گذشته به بیکاران آمریکا اضافه شد

تهران- ایرنا- وزارت کار آمریکا پنجشنبه شب گزارش داد که در یک هفته گذشته ۴۰۰ هزار نفر تقاضای دریافت مزایای بیکاری کرده اند.

به گزارش ایرنا از پولیتیکو، به رغم واکسیناسیون گسترده در ایالات متحده و ادعای احیای اقتصاد در کشور اما آمارهای بیکاری چیز دیگری نشان می دهد.

طبق آمار ارائه شده وزارت کار آمریکا اگرچه شمار بیکاران این کشور از ۹۰۴ هزار نفر در اوایل ماه ژانویه کاهش یافته است اما به رغم اقدامات انجام شده همچنان هفته ها است که در سطح ۴۰۰ هزار تا ۴۶۰ هزار نفر باقی مانده است.

آمار شمار بیکاران در حالی ارائه می شود که دولت بایدن مدعی است بازار کار و اقتصاد کلی پس از فروپاشی در بهار ۲۰۲۰ در حال بازیابی است. عرضه واکسن ها در سال جاری مشاغل را تشویق به بازگشایی یا افزایش ساعات کاری خود کرده و مصرف کنندگان را به رستوران ها، کافه ها و مغازه ها بازگردانده است.

در حال حاضر دو طرح کمک هزینه های دولت به بیکاران کرونا در ایالات آمریکا پابرجاست که بیکاران به طور هفتگی ۳۰۰ دلار هزینه بیکاری پرداخته می شود البته طبق اخبار رسانه های آمریکا ۲۲ ایالت در این کشور تصمیم گرفته اند تا کمک هزینه ۳۰۰ دلاری به بیکاران را قطع کنند.

اگرچه تا کنون هیچ ایالتی تا کنون پرداخت کمک هزینه بیکاری کرونا را متوقف نکرده است اما در مجموع دو طرح دولت بایدن در حمایت از بیکاران تا ششم سپتامبر (۱۵ شهریور) پابرجاست و در صورت ادامه مجلس سنا باید با این تصمیم دولت موافقت کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha