زنگ خطر برای والیبال ایران

تهران- ایرنا- پیروزی تیم ملی والیبال کانادا مقابل ونزوئلا در مرحله گروهی المپیک توکیو باعث شد این تیم به دومین برد خود در مسابقات دست یابد و زنگ خطر برای ایران به صدا دربیاید.

به گزارش ایرنا، امروز و در چهارمین روز از مرحله گروهی بخش مردان والیبال المپیک توکیو، کانادا با نتیجه سه بر صفر ونزوئلا را شکست داد و با ۲ برد و ۷ امتیاز در رده دوم گروه A قرار گرفت.

تیم ملی ایران که در سه بازی قبلی خود مقابل لهستان و ونزوئلا پیروز شد و از کانادا شکست خورد، از ساعت ۱۵:۱۰ امروز به مصاف ایتالیا می‌رود و در آخرین بازی خود هم باید با ژاپن روبرو شود. شاگردان ولادیمیر آلکنو برای قطعی کردن صعود خود باید دست کم در یکی از این ۲ بازی پیروز شوند.

اگر ایران در این ۲ مسابقه شکست بخورد، حتی با نتیجه سه بر ۲، کانادا با کسب هر نتیجه‌ای در بازی پایانی خود مقابل لهستان، راهی مرحله یک‌چهارم نهایی خواهد شد.

زنگ خطر برای والیبال ایران
شادی بازیکنان کانادا پس از پیروزی امروز مقابل ونزوئلا

امروز در ادامه مسابقات گروه B هم برزیل با نتیجه سه بر یک آمریکا را شکست داد و با کسب سه برد از چهار بازی، صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کرد. برزیل در سه دوره اخیر المپیک با وجود صعود به دیدار نهایی، هر بار مقابل آمریکا باخته بود و امروز سرانجام به این روند خاتمه داد.

پیش از این روسیه هم با کسب سه برد از سه بازی ابتدایی، صعودش به مرحله بعد را قطعی کرده بود.

زنگ خطر برای والیبال ایران
برزیل با پیروزی بر آمریکا راهی مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک شد

مسابقات والیبال المپیک توکیو در دو گروه ۶ تیمی برگزار می‌شود. در پایان مرحله مقدماتی، چهار تیم برتر هر گروه به مرحله حذفی صعود می‌کنند و به صورت ضربدری به مصاف هم می‌روند.

ایران به همراه لهستان، ژاپن، کانادا، ونزوئلا و ایتالیا در گروه یک به میدان می‌روند و برزیل، آمریکا، روسیه،‌ فرانسه، تونس و آرژانتین در دوم گروه قرار دارند.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی المپیک توکیو به وقت تهران

ایران ۳ - لهستان ۲ (۱۸-۲۵/ ۲۵-۲۲/ ۲۵-۲۲/ ۲۲-۲۵/ ۲۳-۲۱)

ایران ۳ - ونزوئلا صفر (۲۵-۱۷/ ۲۵-۲۰/ ۲۵-۱۸)

ایران صفر - کانادا ۳ (۱۶-۲۵/ ۲۰-۲۵/ ۲۲-۲۵)

جمعه ۸ مرداد، ساعت ۱۵:۱۰ ایران - ایتالیا

یکشنبه ۱۰ مرداد، ساعت ۱۵:۱۰ ایران - ژاپن

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha