۴۲هزارو۵۰۰مین مسکن روستایی مقاومسازی شده چهارمحال وبختیاری افتتاح شد

شهرکرد- ایرنا-۴۲ هزار و ۵۰۰مین مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در چهارمحال و بختیاری و سه هزار و ۴۲۰مین واحد مسکونی محرومان این استان روز جمعه به بهره‌برداری رسید.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری روز جمعه در آیین افتتاح ۴۲ هزار و ۵۰۰مین مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در استان و سه هزار و ۴۲۰مین واحد مسکونی محرومان این استان که از طریق ویدئوکنفرانس با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جهموری و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: سهم استان از محل احداث واحد مسکن محرومان سه هزار و ۴۴۰ واحد بوده است.

علی شهریارپور تاکید کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی به محرومان روستاییان در مرحله نخست و یک‌هزار واحد مسکونی به محرومان روستاییان و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت چهارمحال و بختیاری در مرحله دوم اجرای این طرح اختصاص دارد.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری به‌عنوان چهارمین استان کشور در بهره‌مندی از طرح احداث مسکن محرومان، مرحله نخست این طرح را از ۳۱ مردادماه ۱۳۹۸ و مرحله دوم را از ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹ آغاز کرد.

شهریارپور تصریح کرد: برای احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی به محرومان روستاییان استان در مرحله نخست این طرح ۹۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۶۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شد که تاکنون ۵۹۵ میلیارد ریال از کمک‌های بلاعوض جذب شده است.

وی یادآور شد: مجموع واحدهای مسکونی در این مرحله ۱۴۶ هزار متر مربع زیربنا با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای این طرح، تاکنون ۲ هزار و ۴۳۰ واحد مسکونی به محرومان روستایی استان تحویل داده شده است.

وی گفت: برای احداث یک‌هزار واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت چهارمحال و بختیاری در مرحله دوم این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیات بانکی و ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شد.

شهریارپور تاکید کرد: در این مرحله تاکنون ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی و ۹۳ درصد کمک‌های بلاعوض جذب شده است.

وی افزود: مجموع واحدهای مسکونی در این مرحله ۶۰ هزار متر مربع زیربنا با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهریارپور تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۷۵۰ نفر در بخش ساختمان، تامین مسکن برای زوج‌های جوان، بهبود شاخص‌های توسعه، مقاوم‌سازی مسکن‌ها با هدف جلوگیری از بروز خسارت در زمان حوادث و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، مهم‌ترین دستاوردهای اجرای طرح احداث مسکن محرومان  است.

به گزارش ایرنا، در این طرح برای احداث هر واحد مسکونی ویژه محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان‌قیمت با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله درنظر گرفته شده .

همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری برای احداث هر واحد مسکونی در طرح ساخت مسکن محرومان ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت کرد.

چهارمحال و بختیاری با ۱۰ شهرستان و افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر جمعیت به حدود ۵ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان و روستاییان نیاز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha