بستری بیماران کرونایی در بیمارستان هاشمی‌نژاد مشهد ۱۰۰ درصد بیشتر شد

مشهد- ایرنا- رییس بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد از افزایش ۱۰۰ درصدی میزان مراجعه و بستری بیماران با علایم کرونا در این بیمارستان نسبت به ۲ هفته گذشته خبر داد.

دکتر سید محمد موسوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر روزانه ۱۸۰ بیمار با علایم کرونا به بیمارستان هاشمی نژاد مشهد مراجعه می کنند. 
وی ادامه داد: به طور کلی حدود ۶۰ درصد امکانات این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
رییس بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد گفت: اورژانس کووید بیمارستان هاشمی نژاد ۲۷ تخت دارد که در شرایط کنونی بین ۳۵ تا ۴۰ بیمار در آن منتظر بستری شدن هستند.
وی افزود: در حال حاضر ۲۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بستری هستند.
دکتر موسوی ادامه داد: تنها عمل های اورژانسی در بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انجام می شود و فقط بیماران اورژانسی در بخش های غیر کرونایی بستری و تحت درمان هستند.
بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهید هاشمی نژاد مشهد در یکی از مناطق محروم و کم برخوردار حاشیه شهر مشهد و در زمینی به مساحت ۳۲ هزار مترمربع در هشت طبقه و با ۱۴ اتاق عمل و پنج بخش مراقبت‌ ویژه احداث شده است.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد روند روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در موج پنجم طغیان سویه دلتای این ویروس همچنان در حال افزایش است لذا اگر برای روزهای آتی چاره‌اندیشی فوری و مناسب صورت نگیرد کادر درمانی این استان در خدمات‌رسانی به بیماران دچار چالش خواهد شد. 

به همین خاطر نهادهای مختلف متولی بهداشت و درمان همچون سازمان نظام پزشکی مشهد خواستار تعطیلی کامل این کلانشهر شده‌اند.  

هم‌اینک روزانه ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری می‌شوند. این در حالی است که هزار و ۸۱۵ نفر به همین خاطر هم‌اکنون در بیمارستانهای این استان هستند. تعداد بیماران بدحال کرونایی بستری در بخشهای مراقبت‌ ویژه بیمارستانی خراسان‌ رضوی نیز ۳۸۵ نفر اعلام شده است. 
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون سه میلیون و ۸۵۱ هزار و ۱۶۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ جان ۹۰ هزار و ۳۴۴ نفر را نیز تاکنون در کشورمان گرفته است. همچنین سه میلیون ۳۴۸ هزار و ۳۶۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.  

وزارت بهداشت اعلام کرد هم‌اینک ۲۸۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهرستان در شرایط نارنجی و ۵۲ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

همچنین تاکنون ۹ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۹۰ شهروند ایرانی دوز نخست واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۵۲ هزار و ۳۸۵ نفر دوز دوم آن را تزریق کرده و واکسینه شده‌اند. بر این اساس مجموع واکسنهای تزریق شده در ایران به ۱۲ میلیون و ۱۸ هزار و ۶۴۸ دوز رسیده است.

"پاندمی کرونا" در سطح جهان ۱۹۸ میلیون و ۱۰ هزار و ۹۶۷ نفر را بیمار کرده و جان چهار میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۲۴ نفر را در ۹۷۸ کشور گرفته است. ۱۷۸ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۶۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.

آمریکا در این میان با ۳۵ میلیون ۶۸۸ هزار ۵۰۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۶۲۹ هزار و ۶۴ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی جایگاه دوازدهم را در جدول بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha